Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Zatrzymano siedmiu Turków, odpowiedzialnych m.in. za zorganizowanie przerzutu

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujęli trzech nielegalnych migrantów oraz czterech organizatorów tej nielegalnej wyprawy. Wszystkie zatrzymane osoby to obywatele Turcji.

13 stycznia tuż po północy patrol Straży Granicznej z Horyńca- Zdroju ujawnił na pasie drogi granicznej ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Następnie rozpoczęto szeroko zakrojone działania graniczne. Do akcji włączono śmigłowiec SG oraz psy tropiące. Zaangażowano również dodatkowych funkcjonariuszy z Placówek SG w Horyńcu - Zdroju, Budomierzu, a także z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrebennem i Lublinie.

Po upływie kilku godzin, w okolicy miejscowości Wola Wielka w powiecie lubaczowskim zatrzymano dwóch ob. Turcji poruszających się pojazdami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Zebrane informacje uzasadniały, iż zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy imigrantów. Dalsze działania prowadzone już w województwie lubelskim, w okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie, doprowadziły do zatrzymania kolejnych 5 obywateli Turcji.
Reklama
Wśród nich ustalono 3 nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski oraz dwóch tureckich studentów, organizatorów przerzutu. Podejrzani przemieszczali się dwoma pojazdami wynajętymi w Polsce z głównym celem dotarcia do Niemiec.

15 stycznia br., trzej tureccy imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Pozostałe zatrzymane osoby: dwóch studiujących w Polsce ob. Turcji i dwóch Turków legalnie przebywających w Niemczech, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zarzuca się im organizowanie przerzutu dla nielegalnych imigrantów.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zakończono remont na moście w Huzelach

PODKARPACIE. Remont mostu na rzece san w Huzelach zakończony. Ruch na moście odbywa się już bez utrudnień.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 35 nowych przypadków [7.08.2020]

PODKARPACIE. Ponad 800 nowych zachorowań w kraju. Na Podkarpaciu odnotowano 35 nowych przypadków, wyzdrowiało 18 osób, 1 zmarła.

Podkarpacie

Koronawirus. Wracają obostrzenia w trzech powiatach na Podkarpaciu

Ministerstwo Zdrowia wprowadza restrykcje w 19 powiatach w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19 w tych regionach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Besku. Nie żyje 71-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 ofiary śmiertelne, 33 zakażenia, 3 wyzdrowienia [6.08.2020]

PODKARPACIE. Kolejny dobowy rekord zakażeń w kraju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w dniu dzisiejszym potwierdzono 726 nowych przypadków. 

Podkarpacie

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

PODKARPACIE. Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

Podkarpacie

Pożar w ośrodku jeździeckim w Wierzawicach. Trwa zbiórka na odbudowę ujeżdżalni

PODKARPACIE. Ponad 17 godzin trwały działania gaśnicze w ośrodku jeździeckim w Wierzowicach. Spłonęła m.in. kryta ujeżdżalnia i sprzęt rolniczy. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Podkarpacie

Koronawirus. 41 zakażeń, 11 wyzdrowień na Podkarpaciu. W Rzeszowie 3 nowe przypadki [4.08.2020]

PODKARPACIE. Dziś w Polsce padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Reklama