Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Zderzenie pociągu relacji Rzeszów - Szczecin z lokomotywą. 3 osoby ranne

Dodano:

fot. KP PSP w Leżajsku
fot. KP PSP w Leżajsku
PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło Chałupkach Dębiańskich. W zderzeniu lokomotywy salinowej z pociągiem pośpiesznym relacji Rzeszów – Szczecin, ranne zostały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło w piątek, przed godz. 6:00 na stacji kolejowej Grodzisko Dolne. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że maszynista pociągu pośpiesznego w pewnym momencie zauważył, że na torze jego jazdy znajduje się lokomotywa. Pomimo gwałtownego hamowania, nie udało się uniknąć zderzenia z lokomotywą. Pociągiem podróżowało 23 pasażerów i 3 członków załogi. Trzy osoby zostały ranne. Jedna z nich została przewieziona do szpitala.

Badania potwierdziły, że obaj maszyniści byli trzeźwi.

Na miejscu kolizji pracowali również strażacy, którzy usunęli rozlany olej napędowy, wyciekający z uszkodzonego zbiornika lokomotywy.

Policja prowadzi postępowanie dotyczące wyjaśnienia przyczyny zdarzenia.

 
Źródło: fot. KP PSP w Leżajsku, KPP Leżajsk
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Obwodnica Pilzna. Jest umowa na koncepcję programową

PODKARPACIE. Pracownia Inżynierska KLOTOIDA opracuje koncepcję programową dla budowy obwodnicy Pilzna za kwotę blisko 1,5 mln zł. Zgodnie z podpisaną właśnie umową ma na to 12 miesięcy.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów. [22.03.2022]

​PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 201 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 19 ponownych zakażeń

Podkarpacie

Życie rocznego chłopca z Ukrainy było zagrożone. Pomogli policjanci

MEDYKA. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji policjantów, udało się pomóc rocznemu chłopcu z Ukrainy, który wymagał natychmiastowej hospitalizacji. Dziecko na czas trafiło pod opiekę specjalistów.

Podkarpacie

Ruszyła infolinia ZUS w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

PODKARPACIE. Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [21.03.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 66 zakażeń koronawirusem, w tym 9 ponownych zakażeń. Nie odnotowany przypadków śmiertelnych. Przybyło 184 ozdrowieńców.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [16.03.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 223 zakażenia koronawirusem, w tym 20 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [17.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 180 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [16.03.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 166 zakażeń koronawirusem.

Reklama