Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Zmiana organizacji ruchu przy obwodnicy Sanoka

Dodano:

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Rzeszowie
fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Rzeszowie
SANOK. 6 listopada (środa) w południe na skrzyżowaniu drogi krajowej DK28 (kierunek Sanok, kierunek Krosno) z drogą wojewódzką DW886 (kierunek Brzozów) nastąpią zmiany w organizacji ruchu, które potrwają ok. 1 miesiąca.

Zmiana polegać będzie na przeniesieniu relacji Brzozów-Sanok i Sanok-Krosno na północną jezdnię ronda. Czasowo zamknięta zostanie relacja Krosno-Brzozów. Relacja Krosno-Sanok pozostanie na swoim dotychczasowym przebiegu. W celu wykonania jezdni w pełnej szerokości, na wylocie w kierunku Brzozowa, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Etap ten jest niezbędny do kontynuacji przebudowy skrzyżowania na rondo. Wprowadzenie kolejnego etapu organizacji ruchu może wiązać się z wydłużonym czasem przejazdu przez skrzyżowanie dla wszystkich relacji.  Utrudnienia te potrwają około 1 miesiąca.
Reklama
Wykonawca realizujący obwodnicę Sanoka prowadzi intensywne prace wykończeniowe. Do wykonania pozostało rondo nr 1 na początku obwodnicy (skrzyżowanie DW886 i DK28), jezdnie dodatkowe, roboty wykończeniowe, przepusty pod jezdniami dodatkowymi, oświetlenie, oznakowanie poziome i pionowe, bariery ochronne, ekrany akustyczne.

Przypomnijmy, że wykonawca zobowiązany był do zakończenia umowy w terminie do 33 miesięcy. Jednakże z uwagi na napotkane w trakcie prowadzenia robót problemy: liczne stanowiska archeologiczne, dwukrotnie większy zakres wykopu w skale niż pierwotnie zakładano, kontrakt został finalnie przedłużony do 7 kwietnia 2020 r., jednak jeszcze w tym roku planowane jest oddanie obwodnicy do ruchu.
 
 

Źródło: GDDKiA Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [27.11.2020]

PODKARPACIE. Zmarło 33 osoby, z czego 32 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Zderzenie busa z cysterną w Cmolasie

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie doszło do zderzenia mercedesa vito i cysterny. Samochody wylądowały w rowie. W wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.  

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Został nim lek. med. Mariusz Jednakiewicz.

Podkarpacie

Marszałek nagrodził najlepsze organizacje pozarządowe

PODKARPACIE. Ogłoszono laureatów Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. Nagrody i wyróżnienia przyznano po raz piąty.  

Podkarpacie

Koronawirus. 590 nowych przypadków na Podkarpaciu [25.11.2020]

PODKARPACIE. Zmarło 36 osób, w tym 33 z chorobami współistniejącymi.

Podkarpacie

30 punktów drive-thru na Podkarpaciu. Najwięcej testuje się w Rzeszowie

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim łącznie pobrano 6113 wymazów.

Podkarpacie

Pożar w sortowni śmieci pod Jasłem

PODKARPACIE. Przez 6 godzin gaszono pożar hali w sortowni śmieci w Wolicy. W akcji udział wzięło 28 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Podkarpacie

Pędził autostradą A4 blisko 250 km/h. Był pod wpływem

PODKARPACIE. 23-letni kierowca bmw jechał łańcuckim odcinkiem autostrady A4 blisko 250 km/h. Co więcej, mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Reklama