Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Znamy szpitale, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Opublikowano listę szpitali w województwie podkarpackim, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych. Będzie ich 29.

Zgodnie z tzw. Narodowym Programem Szczepień, ustalono priorytety szczepień dla kolejnych grup obywateli. Program podzielono na 4 etapy: zero, pierwszy, drugi i trzeci. W pierwszej kolejności, w ramach etapu „zero”, przeciwko Covid-19 szczepiony będzie personel medyczny i niemedyczny.

Szczepienia te będą realizowały tzw. szpitale węzłowe, których w Polsce jest 510. W województwie podkarpackim będzie 29 takich placówek.

W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek oraz personel placówek medycznych, które nie posiadają umowy z NFZ.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym. Przy wyborze miejsca szczepienia, nie obowiązuje rejonizacja.

Osoby spoza tej grupy będą szczepione w dalszej kolejności w innych placówkach, których wykaz będzie podany ok. 17 grudnia.

Poniżej placówki na Podkarpaciu, w których mogą zostać zaczepieni pracownicy sektora ochrony zdrowia:
  • Centrum Medyczne w Łańcucie
  • Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu
  • Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie
  • Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie
  • Nowe Techniki Medyczne Szpital Specjalistyczny w Rudnej Małej
  • Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo Naczyniowe Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna w Mielcu
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej "Sanatorium" w Górnie
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lesku
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku
  • Szpital Powiatowy w Nowej Dębie
  • Szpital Specjalistyczny Im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
  • Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie
  • Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny
  • Szpital Specjalistyczny w Jaśle
  • Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie
  • Wojewódzki Szpital w Przemyślu
  • Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 280 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 19 osób [30.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 279 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 19 osób.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Ostrowie. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystkę

PODKARPACIE. Wczoraj w Ostrowie kierowca samochodu ciężarowego potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta zmarła w szpitalu.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.12.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano najniższą dobową liczbę zakażeń w skali kraju.

Podkarpacie

Policja na siłowni w Dębicy. 16 osób złamało obostrzenia

PODKARPACIE. Podczas kontroli obiektów handlowych i klubów fitness w Dębicy, okazało się, że na jednej z siłowni, pomimo obowiązujących obostrzeń, ćwiczyło kilkanaście osób. Do sądu zostaną skierowane wnioski o ich ukaranie.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 70 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zero zgonów [28.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 76 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Bliznem. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj rano w Bliznem. W zderzeniu hondy ze skodą zginęły dwie osoby, a dwie inne trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [23.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 219 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 21 mieszkańców województwa; 14 miało choroby współistniejące. 

Podkarpacie

Trwają prace na budowie obwodnicy Łańcuta

PODKARPACIE. Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie robót budowalnych na obwodnicy Łańcuta sięga 63 %.

Reklama