Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Zniszczyli murawę boiska sportowego. Straty wyceniono na 55 tys. zł

Dodano: 27.11.2019 r.

fot. KPP Mielec
fot. KPP Mielec
PODKARPACIE. Policjanci z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim ustalili sprawców uszkodzenia murawy boiska sportowego w Kawęczynie. To 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat. Starty powstałe w wyniku uszkodzenia wycenione zostały na kwotę 55 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Do uszkodzenia murawy doszło w nocy początkiem października br. Jak ustalili policjanci sprawcy jeżdżąc samochodem zniszczyli trawę na płycie boiska. Kilka dni po zdarzeniu policjanci ustalili, kto może być sprawcą uszkodzenia. W prowadzonym postępowaniu wykonali czynności, które pozwoliły przedstawić zarzut popełnienia przestępstwa 18-letniej kobiecie z gminy Czermin oraz dwóm mężczyznom w wieku 18 i 17 lat, pochodzących z powiatu staszowskiego.
Reklama
Funkcjonariusze ustalili, że młodzież spotkała się i samochodem należącym do rodziców 18-latki pojechali na boisko sportowe w Kawęczynie. Młoda kobieta kierowała volkswagenem, ponieważ jako jedyna miała prawo jazdy. Gdy dojechali na boisko pozwoliła kolegom jeździć samochodem po murawie.

Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Straty powstałe w wyniku uszkodzenia wycenione zostały na kwotę 55 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Kolejne odcinki Via Carpatia na Podkarpaciu w realizacji

PODKARPACIE. Jest umowa na budowę S19 Rzeszów Południe – Babica. Rozpoczęto również budowę odcinka S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus. 62 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 12 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Dziś zanotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie dębickim. Traktor przygniótł 59-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Siedliska-Bogusz. 59-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekordowa liczba nowych zakażeń na Podkarpaciu. 8 osób wyzdrowiało [12.07.2020]

​PODKARPACIE. W niedzielę zanotowano 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 8 osób.

Reklama