Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

Dodano: 31.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Na Rynku Starego Miasta w Rzeszowie od kilku dni trwają intensywne prace przy montażu ogródków gastronomicznych. Część jest już gotowa, niektóre są prawie na ukończeniu, a kilka otworzy się z opóźnieniem, z powodu remontu płyty Rynku.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w centrum rzeszowskiej starówki stanie 33 ogródki restauracyjne. Wystawią je m.in: Ceska Hospoda, Lord Jack, Kozlovna, Muro, Pub Corner, Rdza, Stary Browar Rzeszowski, ZEST, Radość czy Italia da Bere.

Firmy, które zarządzają ogródkami, zostały wybrane w drodze przetargu zorganizowanego przez Miejską Administrację Targowisk i Parkingów.

Kilka ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon nieco później

Reklama

W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, restauratorzy którzy posiadają tam przestrzeń na swoje ogródki gastronomiczne, będą musieli nieco wstrzymać się z ich otwarciem. Dotyczy to miejsc oznaczonych numerami od 21 do 31.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te lokale będą musiały czekać na zakończenie remontu, aby zaprosić klientów do swoich ogródków. - Wykonawca w miarę postępu prac, będzie przesuwał ogrodzenie, aby zwalniać miejsce pod ogródki – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak informuje przedstawiciel ratusza, prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ze względu na okres zimowy.

Ogródki gastronomiczne pozostaną na rzeszowskim Rynku do 31 października.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce i miasto Rzeszów wznawiają współpracę promocyjną

RZESZÓW/JASIONKA. Podpisano umowę, dzięki której stolica Podkarpacia znów będzie promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali innowacyjną piankę poliuretanową

Od kilku lat pianki poliuretanowe cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w budownictwie. 

Reklama