Rzeszów - Sobota, 01.11.2025
Reklama

1 marca rusza nowa linia MPK

Dodano: 24.02.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, celem nowej linii jest „zapewnienie bezpośredniego przejazdu mieszkańcom południowo-wschodniej części osiedla Wilkowyja do ul. Św. Rocha”. Ma to ułatwić dojazd do szkoły podstawowej, punktów handlowo-usługowych oraz przesiadkę na linie kursujące z przystanku u zbiegu ulic Paderewskiego i Witolda.

Linia nr 60 będzie obsługiwana przez nowoczesne autobusy wyposażone w automatyczne bramki zliczające wejścia i wyjścia pasażerów na poszczególnych przystankach. Zebrane w ten sposób dane, zostaną następnie poddane analizie, która wykaże ewentualną zasadność ponownego uruchomienia tej linii w przyszłości.

Poniżej lista przystanków obsługiwanych przez linię nr 60 na obydwu kierunkach:

Reklama

Kierunek Św. Rocha:

• Olbrachta pętla 09
• Olbrachta / Św. Kingi 07 nż
• Olbrachta domki 05 nż
• Leszka Czarnego / Litewska 04 nż
• Witolda seminarium 02 nż
• Paderewskiego kościół 08
• Św. Rocha szkoła 02 nż
• Św. Rocha bloki 04 nż
• Św. Rocha domki 06 nż
• Św. Rocha kapliczka 08 nż

Kierunek Olbrachta

• Św. Rocha kapliczka 08 nż
• Św. Rocha kapliczka 07 nż
• Św. Rocha domki 05 nż
• Św. Rocha bloki 03 nż
• Św. Rocha szkoła 01 nż
• Paderewskiego kościół 05
• Witolda seminarium 01 nż
• Olbrachta / Zygmunta I Starego 04 nż
• Olbrachta domki 06 nż
• Olbrachta / Św. Kingi 08 nż
• Olbrachta pętla 09

Na okres pilotażowych kursów linii nr 60, ZTM wprowadza również dodatkowe kursy linii nr 9 o godz. 6:13 z ul. Trembeckiego do ul. Olbrachta oraz o godz. 16:50 z ul. Olbrachta do ul. Trembeckiego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Walk Rewolucyjnych pozostaje w rejestrze zabytków

RZESZÓW. „Bitwa” o Pomnik Walk Rewolucyjnych (zwany również Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego) zakończona. Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, słynny rzeszowski monument pozostaje w rejestrze zabytków.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Większy komfort dla pasażerów

RZESZÓW. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka pojawiły się nowe, wygodne siedziska dla pasażerów. Montaż odbył się nocą, aby nie zakłócać pracy terminala. Na inwestycję, która ma poprawić komfort podróżnych, przeznaczono blisko 745 tys. zł.

Rzeszów

Rzeszowska policja poszukuje świadków potrącenia pieszej na ul. Strażackiej

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują osób, które mogą mieć wiedzę na temat potrącenia 42-letniej kobiety na ulicy Strażackiej w Rzeszowie.

SOBOTA DLA RODZICA

Rzeszowskie żłobki będą działać także w soboty

RZESZÓW. Nowość w rzeszowskich żłobkach - ”Sobota dla rodzica”. Zgodnie z wtorkową decyzją miejskich radnych, rzeszowskie żłobki będą czynne w wybrane soboty. Usługa będzie dodatkowo płatna.

Rzeszów

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 6 października rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży w Rzeszowie. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 10 października 2025 r.

Reklama