Rzeszów - Czwartek, 16.10.2025
Reklama

1 marca zamkną część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

Dodano: 25.02.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W poniedziałek o godz. 12:00 zamknięty zostanie odcinek ul. Siemieńskiego. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59.

1 marca 2021 r. rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Siemieńskiego. Inwestycja będzie realizowana w ramach większego zadania, jakim jest przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa, tj. ulic: Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego, Batorego i Styki.

Wykonawca rozpocznie prace od burzenia mostu nad potokiem Przyrwa, w miejscu którego powstanie nowa przeprawa. „W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka  a terenem za mostem na Przyrwie. – informuje Artur Gernand z biura prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa.
Reklama
Kierowcy, chcący dostać się do ul. Siemieńskiego, będą musieli skorzystać z objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Z kolei piesi będą mogli korzystać z oznakowanego traktu biegnącego od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

Od 1 marca, od godz. 12:00 zmianie ulegną również rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Po godz. 12.00 zostaną również uruchomione tymczasowe przystanki na ul. Maczka.

Remont ul. Siemieńskiego miał się pierwotnie rozpocząć 8 lutego, jednak ze względu na obfite opady śniegu, termin rozpoczęcia robót przełożono.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2026. Jest lista projektów dopuszczonych do głosowania

RZESZÓW. 161 projektów dopuszczono już do głosowania w ramach 13. edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. remonty ulic, budowa nowych lub remont starych boisk, rewitalizacje placów zabaw, tworzenie nowych przestrzeni rekreacyjnych czy...

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Reklama