Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

10 maja dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już 10 maja przy ul Towarnickiego na Dworcu Lokalnym odbędą się dni otwarte ZTM-u. Dowiemy się m.in. jak działa i powstaje rozkład jazdy oraz zobaczymy najnowocześniejsze autobusy z taboru.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną m. in. zasady funkcjonowania i organizacji pracy na najnowocześniejszym dworcu autobusowym, zasady funkcjonowania Centrum Zarządzania Transportem Publicznym, Systemu Informacji Pasażerskiej, Systemu Elektronicznego Poboru Opłat oraz zasady działania Rzeszowskiej Karty Miejskiej i jej możliwości w zakresie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

Spotkanie rozpocznie się 10 maja w godzinach od 9.00 do 17.00. Wydarzenie odbędzie się na terenie Dworca Lokalnego przy ul. Towarnickiego 7. W ramach akcji zaplanowano również prezentacje roweru miejskiego.
Reklama
Program dni otwartych pozwoli chętnym:
 
  • poznać zasady organizacji pracy na najnowocześniejszym dworcu autobusowym
  • dowiedzieć się jak powstaje rozkład jazdy
  • poznać funkcjonalności Rzeszowskiej Karty Miejskiej
  • będziesz mógł za darmo wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską
  • poznać nowoczesne systemy elektroniczne znajdujące się w autobusach
  • sprawdzić jak działa system informacji pasażerskiej
  • zapoznać się z zasadami funkcjonowania miejskiej wypożyczalni rowerów.
 
Uczestnicy będą mieli również możliwość porozmawiać z pracownikami Centrum Zarządzania Transportem Publicznym oraz zobaczą z bliska najnowocześniejsze autobusy oraz zarys historii rzeszowskiego taboru autobusowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

RZESZÓW. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie 47-latka. Sprawą zajmują się rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny przez kierującego bmw. 

Rzeszów

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji.

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zagra zaległe spotkanie w Sosnowcu

RZESZÓW. W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. 

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Reklama