Reklama

Aktualności Rzeszów

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

Dodano: 20.01.2020

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Trwa przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka. Budynek ma stanąć przy ul. Iwonickiej. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Inwestycja miasta wiąże się z budową nowego budynku, w którym znajdzie się zarówno przedszkole, jak i żłobek, który ma powstać do 30 listopada 2020 r. W przypadku przedszkola ostateczny termin wyznaczono na dzień 15 lipca 2021 r.

Ogółem, w żłobku przewidziano 6 oddziałów (2 po 25 dzieci i 4 po 32 dzieci) o łącznej liczbie 178 dzieci. Żłobek zostanie zlokalizowany w południowej części budynku z podziałem na 3 kondygnacje. 7 oddziałów po 25 dzieci i łącznej liczbie 175 dzieci, planowanych jest w przedszkolu, które znajdzie się północnej części budynku.

Trzy oddziały po 32 dzieci znajdą się na parterze żłobka, zaś na piętrze będą dwa oddziały po 25 dzieci i jeden po 32 dzieci. Jeżeli chodzi o przedszkole, to na parterze zlokalizowane zostaną cztery oddziały po 25 dzieci każdy, natomiast na piętrze będą trzy oddziały, po 25 dzieci każdy. Każdy oddział będzie wyposażony w łazienkę dla dzieci, brudownik, a także pomieszczenie na leżaki.

Otwarcie ofert wykonawców, zainteresowanych wykonaniem budynku przy ul. Iwonickiej odbędzie się 7 lutego. Na budowę żłobka miasto zaplanowało w budżecie sumę 5 mln zł, natomiast na przedszkole 5,1 mln zł.
 
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową" - Aktualności Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysow...

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowsk...

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują prze...

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?  - Aktualności Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobus&oa...

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte - Aktualności Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie niec...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem