Rzeszów - Sobota, 18.05.2024
Reklama

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

Dodano: 20.01.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Trwa przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka. Budynek ma stanąć przy ul. Iwonickiej. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Inwestycja miasta wiąże się z budową nowego budynku, w którym znajdzie się zarówno przedszkole, jak i żłobek, który ma powstać do 30 listopada 2020 r. W przypadku przedszkola ostateczny termin wyznaczono na dzień 15 lipca 2021 r.

Ogółem, w żłobku przewidziano 6 oddziałów (2 po 25 dzieci i 4 po 32 dzieci) o łącznej liczbie 178 dzieci. Żłobek zostanie zlokalizowany w południowej części budynku z podziałem na 3 kondygnacje. 7 oddziałów po 25 dzieci i łącznej liczbie 175 dzieci, planowanych jest w przedszkolu, które znajdzie się północnej części budynku.

Trzy oddziały po 32 dzieci znajdą się na parterze żłobka, zaś na piętrze będą dwa oddziały po 25 dzieci i jeden po 32 dzieci. Jeżeli chodzi o przedszkole, to na parterze zlokalizowane zostaną cztery oddziały po 25 dzieci każdy, natomiast na piętrze będą trzy oddziały, po 25 dzieci każdy. Każdy oddział będzie wyposażony w łazienkę dla dzieci, brudownik, a także pomieszczenie na leżaki.

Otwarcie ofert wykonawców, zainteresowanych wykonaniem budynku przy ul. Iwonickiej odbędzie się 7 lutego. Na budowę żłobka miasto zaplanowało w budżecie sumę 5 mln zł, natomiast na przedszkole 5,1 mln zł.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama