Rzeszów - Poniedziałek, 03.08.2026
Reklama

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

Dodano: 28.08.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego. W programie m.in. lot akrobacyjny, w którym pilot usiądzie na skrzydle lecącego samolotu. Dodatkową informacją są kursy autobusów, które przewiozą mieszkańców Rzeszowa na teren imprezy.

W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych tj. Artur Kielak, czy aktualny mistrz polski Robert Kowalik. W powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnią, spadochrony). Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata.

Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy (Jurgis Kairys) jak i grup pokazowych na kilka samolotów (Retro Sky Team).

Dodatkowo nad rzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskowe statki powietrzne: odrzutowce (para F-16), samoloty transportowe (CASA, Hercules) i śmigłowce (Mi-17-Mi-24). Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry. 31 sierpnia będzie to święto lotnictwa sportowego, jego wieloletnich tradycji i sukcesów. Dlatego też po raz pierwszy wykonany zostanie lot akrobacyjny, podczas którego mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.
Reklama
Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z obchodami 100 lecia Aeroklubu Polskiego, w Jasionce uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie autobusowe L1 i L2 kursujące naprzemiennie co ok. 30 min. i umożliwiające dojazd w okolicę miejsca imprezy.

Trasy linii:
 
  • L1 – Bardowskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje w godz. 8.20 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.10 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub)
  • L2 – Spichlerzowa – Załęska – Rzecha – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje w godz. 8.40 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.30 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub).
 
Uzupełnieniem będzie kursująca regularnie co 60 min. linia nr 53 na trasie Dworzec Lokalny – Kilińskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (port lotniczy).

Szczegóły dotyczące godzin odjazdów znajdują się TUTAJ. Przypominamy również, że na w/w liniach obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, liniowe, sieciowe, pięciodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów. Ponad 300 tys. zł na opiekę wytchnieniową

RZESZÓW. 310,8 tys. zł otrzymało miasto Rzeszów na realizację programu „opieka wytchnieniowa” skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniami oraz osobami z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Rzeszów

ZTM otwiera nowy Punkt Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Od 19 marca zacznie działać nowy Punkt Obsługi Podróżnego ZTM Rzeszów zlokalizowany w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall. Przestanie natomiast  funkcjonować stanowisko ZTM w CH Plaza.

Rzeszów

Samolot z kamerą termowizyjną będzie latał nad Rzeszowem. Zbada sieć ciepłowniczą

RZESZÓW. W nocy z czwartku na piątek (7 / 8 marca) przeprowadzone zostaną lotnicze badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej. Nad miastem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Ile jeszcze potrwa przebudowa budynku dworca PKP?

RZESZÓW. Konieczność wykonania nieprzewidzianych wcześniej robót przy konstrukcji budynku dworca Rzeszów Główny oraz dodatkowych wynikających z prowadzonych prac archeologicznych, znacznie opóźniła zakończenie inwestycji, która stanowi jedną z trzech elementów składających się na...

Rzeszów

Większy komfort pacjentek szpitala przy ul. Szopena. Nowa porodówka otwarta [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 5 marca 2024 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wznawia przyjęcia pacjentek, które chcą urodzić tu dziecko.

Rzeszów

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZOW. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Świeżo upieczona kierująca wjechała w ogrodzenie. Kobieta trafiła do szpitala

TRZCIANA. 18-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Kierująca trafiła do szpitala. Jak ustaliła policja, 18-latka otrzymała prawo jazdy zaledwie kilka tygodni temu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał motocykl inspirowany samochodem wokalisty zespołu Metallica

RZESZÓW. Działająca w Rzeszowie firma Game Over Cycles zaprezentowała swój najnowszy motocykl. Maszyna inspirowana jest samochodem „Slow Burn” Jamesa Hetfielda, wokalisty i gitarzysty zespołu Metallica.

Reklama