Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

100 tys. zł na koncepcję stoku narciarskiego na Matysówce

Dodano: 26.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Radni przyjęli poprawkę do budżetu miasta, która uwzględnia środki na koncepcję całorocznego stoku narciarskiego na Matysówce.

Tadeusz Ferenc podczas spotkań z mieszkańcami Matysówki obiecywał budowę stoku narciarskiego i na dzisiejszej sesji Rady Miasta uczyniono pierwszy krok do realizacji inwestycji. Docelowo ma on funkcjonować całorocznie.

Zanim jednak Ratusz zdecyduje się na przekazanie poważniejszych środków na budowę stoku, najpierw chce się przyjrzeć analizom specjalistów, chodzi m.in o to jak miałby ten stok funkcjonować, aby przynosić zyski. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczone 100 tys. zł.

"Te pieniądze są po to, aby wykonać analizę. Chcemy ustalić co jest potrzebne, aby [stok - przyp. red.] przynosił zyski. Chcemy wiedzieć czy to jest opłacalne" - wyjaśniał Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

O ile sam pomysł budowy stoku radni przyjęli przychylnie, to jednak kwestie związane z opłacalnością tego typu inwestycji poddawana jest w wątpliwość: "Nie przypuszczam, żeby miasto na tej inwestycji mogło zarobić" - mówił Sławomir Gołąb, radny z Rozwoju Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Reklama