Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

Dodano: 11.12.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. Największą grupę stypendystów, stanowią studenci Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym roku spośród 104 wyróżnionych studentów było 66 kobiet, które skorzystały z programu „Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego”.

Ponad 200 tys. zł trafi do najzdolniejszych studentów pierwszego roku, którzy podjęli naukę na podkarpackich uczelniach. Wsparcie zostanie wypłacone w ramach programu „Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego”.

To już VI edycja programu, z którego środki trafią w tym roku do 104 osób. Stypendia mają wspierać podnoszenie poziomu wykształcenia mieszkańców Podkarpacia oraz stymulować rozwój szkolnictwa wyższego w regionie. Program jest realizowany ze środków własnych Województwa Podkarpackiego.

„Te stypendia świadczą o waszej aktywności, waszej pracy i nauce. Cieszymy się bardzo, że wybraliście studia w województwie podkarpackim. Witamy tych, którzy przyjechali do nas z różnych stron Polski” – powiedział marszałek Władysław Ortyl, gratulując obecnym w urzędzie studentom.
Reklama
Wsparcie przysługuje studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmującym po raz pierwszy studia pierwszego stopnia lub jednolite magisterskie. Kandydaci do stypendium muszą rozpocząć studia w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego i uzyskać co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Największą grupę stypendystów, stanowią studenci Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wysokość stypendium (wypłacone jednorazowo na start) w roku akademickim 2019/2020 wynosi 2000 zł. Większość z grupy 104 stypendystów, stanowiły kobiety (66 pań). Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)
 

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Reklama