Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Od godz. 13.00 we Foyer Teatru trwać będzie sprzedaż obrazów poza licytacją. Rozpoczęcie licytacji głównej odbędzie się o godzinie 14.00 na scenie Teatru.
 
Na stronie internetowej Fundacji została udostępniona wirtualna Galeria Obrazów wraz z Elektronicznym Katalogiem Obrazów.
 
Obrazy można obejrzeć na żywo we Foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej – Szajna Galerii w Rzeszowie od 1 grudnia. Cała Aukcja będzie transmitowana na żywo przez Facebook oraz YouTube Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W trakcie Aukcji będzie możliwa licytacja telefoniczna pod numerami: 662 288 538; 535 984 445.
 
Aukcję poprowadzą: Pani Bernadeta Szczypta – działaczka społeczna, publicystka i dziennikarka  Polskiego Radia Rzeszów oraz Pan Jacek Nowak – Prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Wejście na Aukcję Obrazów jest możliwe dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć działalność Fundacji.
 
Reklama
Cały dochód zostanie przeznaczony na doposażenie Oddziału Stacjonarnego Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została powołana aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja prowadzi Hospicjum Domowe oraz Hospicjum Stacjonarne które powstało w 2011 roku. Pod opieką stacjonarną obecnie jest 21 Podopiecznych. Są to dzieci które z powodów zdrowotnych, lub z innych przyczyn losowych nie mogą mieszkać w swoich domach rodzinnych.  Fundacja zapewnia Dzieciom opiekę dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Reklama