Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. Największą grupę stypendystów, stanowią studenci Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym roku spośród 104 wyróżnionych studentów było 66 kobiet, które skorzystały z programu „Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego”.

Ponad 200 tys. zł trafi do najzdolniejszych studentów pierwszego roku, którzy podjęli naukę na podkarpackich uczelniach. Wsparcie zostanie wypłacone w ramach programu „Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego”.

To już VI edycja programu, z którego środki trafią w tym roku do 104 osób. Stypendia mają wspierać podnoszenie poziomu wykształcenia mieszkańców Podkarpacia oraz stymulować rozwój szkolnictwa wyższego w regionie. Program jest realizowany ze środków własnych Województwa Podkarpackiego.

„Te stypendia świadczą o waszej aktywności, waszej pracy i nauce. Cieszymy się bardzo, że wybraliście studia w województwie podkarpackim. Witamy tych, którzy przyjechali do nas z różnych stron Polski” – powiedział marszałek Władysław Ortyl, gratulując obecnym w urzędzie studentom.
Reklama
Wsparcie przysługuje studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmującym po raz pierwszy studia pierwszego stopnia lub jednolite magisterskie. Kandydaci do stypendium muszą rozpocząć studia w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego i uzyskać co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Największą grupę stypendystów, stanowią studenci Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wysokość stypendium (wypłacone jednorazowo na start) w roku akademickim 2019/2020 wynosi 2000 zł. Większość z grupy 104 stypendystów, stanowiły kobiety (66 pań). Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)
 

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Reklama