Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

15 komputerów od UNHCR dla uczniów z Ukrainy

Dodano: 10.11.2022 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy, który posłuży ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.

Przekazany przez przedstawicieli UNHCR sprzęt komputerowy trafił na razie do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Za pośrednictwem wydziału sprzęt zasili powstające w Rzeszowie Centrum Nauki Zdalnej dla uczniów z Ukrainy.

W Rzeszowie ma powstać łącznie cztery takie Centra. Pierwsze z nich powstanie przy ul. Gałęzowskiego 2, w Punkcie Informacji Oświatowej. Tam właśnie wykorzystany zostanie sprzęt podarowany w poniedziałek przez UNHCR. Kolejne Centra planowane są w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i przy ul. Osmeckiego 51. Czwarte zlokalizowane ma być w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16a. - Będą korzystali z lekcji online odbywających się w szkołach na Ukrainie – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Rzeszów

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała dla mieszkańców Rzeszowa bezpłatne maseczki. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta.

Rzeszów

Plaza poszerza ofertę o sklep z odzieżą dla dzieci

RZESZÓW. Nowy najemca w rzeszowskiej Plazie. Ofertę dziecięcą Centrum wzmocni marka 5.10.15. oferująca szeroki wybór odzieży dla dzieci. Otwarcie sklepu zaplanowano na początek marca.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Reklama