Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

Dodano: /

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International. Pod artykułem znajdziecie zdjęcia z realizacji inwestycji.

Budowa budynku rozpoczęła się w 1975 roku. Ze względu na sytuację gospodarczo-polityczną w kraju, inwestycja była realizowana przesz kilkanaście lat. Ostatecznie została oddana do użytku w 1990 roku. Przez długi czas był to jeden z najwyższych budynków w Rzeszowie.

Obecnie w wieżowcu mieści się siedziba m.in. Izby Administracji Skarbowej i Totalizatora Sportowego. Celem modernizacji biurowca jest „zwiększenie efektywności energetycznej budynku oraz podniesienia komfortu pracy użytkowników”.

W ramach zadania, firma Erbud przebuduje istniejący budynek wraz z wewnętrznymi instalacjami, w tym: elektryczną, kanalizacyjną, chłodniczą, grzewczą oraz system wentylacji mechanicznej. Inwestycja obejmie także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Fasada budynku zyska nową kolorystykę. Wykonana zostanie z płyt aluminiowo – kompozytowych w kolorach białym i szarym.

Za metamorfozę budynku przy ul. Geodetów 1 odpowiedzialna jest firma Erbud International. Prace rozpoczęły się pod koniec listopada ubiegłego roku i zgodnie z umową mają zakończyć się jesienią 2026 roku. Wartość inwestycji to blisko 26,4 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Rzeszów

Przy al. Piłsudskiego powstaje nowy mural. Prace są już na ukończeniu

RZESZÓW. Przestrzeń miejską Rzeszowa ozdobi kolejny mural.

Rzeszów

7 kwietnia 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. ZTM informuje o objazdach

RZESZÓW. Objazdy dotycza linii nr: 2, 11, 26, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 31, 34, 37 oraz 58.

Rzeszów

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Reklama