Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.04.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International. Pod artykułem znajdziecie zdjęcia z realizacji inwestycji.

Budowa budynku rozpoczęła się w 1975 roku. Ze względu na sytuację gospodarczo-polityczną w kraju, inwestycja była realizowana przesz kilkanaście lat. Ostatecznie została oddana do użytku w 1990 roku. Przez długi czas był to jeden z najwyższych budynków w Rzeszowie.

Obecnie w wieżowcu mieści się siedziba m.in. Izby Administracji Skarbowej i Totalizatora Sportowego. Celem modernizacji biurowca jest „zwiększenie efektywności energetycznej budynku oraz podniesienia komfortu pracy użytkowników”.

W ramach zadania, firma Erbud przebuduje istniejący budynek wraz z wewnętrznymi instalacjami, w tym: elektryczną, kanalizacyjną, chłodniczą, grzewczą oraz system wentylacji mechanicznej. Inwestycja obejmie także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Fasada budynku zyska nową kolorystykę. Wykonana zostanie z płyt aluminiowo – kompozytowych w kolorach białym i szarym.

Za metamorfozę budynku przy ul. Geodetów 1 odpowiedzialna jest firma Erbud International. Prace rozpoczęły się pod koniec listopada ubiegłego roku i zgodnie z umową mają zakończyć się jesienią 2026 roku. Wartość inwestycji to blisko 26,4 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstał jedyny w regionie kryty skatepark [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 370 m2 powierzchni, 4 linie jazdy, do 30 osób w czasie trwania jednej sesji, 2 strefy chillu – tak w skrócie wygląda pierwszy na Podkarpaciu kryty skatepark. Obiekt powstał w północnej...

Rzeszów

Remont dachu szkoły w centrum Rzeszowa powoli zbliża się do końca

RZESZÓW. Najstarsza podstawówka w Rzeszowie ma już prawie gotowy nowych dach. Zgodnie z informacją przekazaną przez Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka w mediach społecznościowych, modernizacja zakończy się w kwietniu.

Rzeszów

Orlen buduje nową stację paliw w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa budowa nowej stacji paliw Orlen. Będzie to już dziewiąta stacja koncernu na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza zgłaszanie projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2026

RZESZÓW. 17 marca rusza, startuje nabór wniosków do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2026. Miasto zamierza przeznaczyć na pomysły mieszkańców dokładnie taką samą kwotę jak w poprzedniej edycji, tj. 15,7 mln zł. Projekty można...

Rzeszów

Jest pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. „Dobra wiadomość tuż przed weekendem!! Dziś wydaliśmy pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, czyli jednego z najnowocześniejszych w kraju stadionów lekkoatletyczno-piłkarskich” – przekazał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Rzeszów

Uszkodził 17 samochodów na Nowym Mieście. Usłyszał 3 zarzuty

RZESZÓW. 3 zarzuty usłyszał 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który uszkodził 17 samochodów zaparkowanych na kilku parkingach na osiedlu Nowe Miasto. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Poranne wypadki w Rzeszowie i Głogowie Małopolskim. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala. Z kolei w Głogowie Małopolskim zderzyły się ciężarowy man z samochodem osobowym. Kierujący osobówki został hospitalizowany....

Rzeszów

Na osiedlu Załęże powstaje nowy odcinek kanalizacji deszczowej

RZESZÓW. Blisko 750-metrów będzie miał nowy odcinek kanalizacji deszczowej, który budowany jest na osiedlu Załęże. Koszt tej inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

Reklama