Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.04.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International. Pod artykułem znajdziecie zdjęcia z realizacji inwestycji.

Budowa budynku rozpoczęła się w 1975 roku. Ze względu na sytuację gospodarczo-polityczną w kraju, inwestycja była realizowana przesz kilkanaście lat. Ostatecznie została oddana do użytku w 1990 roku. Przez długi czas był to jeden z najwyższych budynków w Rzeszowie.

Obecnie w wieżowcu mieści się siedziba m.in. Izby Administracji Skarbowej i Totalizatora Sportowego. Celem modernizacji biurowca jest „zwiększenie efektywności energetycznej budynku oraz podniesienia komfortu pracy użytkowników”.

W ramach zadania, firma Erbud przebuduje istniejący budynek wraz z wewnętrznymi instalacjami, w tym: elektryczną, kanalizacyjną, chłodniczą, grzewczą oraz system wentylacji mechanicznej. Inwestycja obejmie także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Fasada budynku zyska nową kolorystykę. Wykonana zostanie z płyt aluminiowo – kompozytowych w kolorach białym i szarym.

Za metamorfozę budynku przy ul. Geodetów 1 odpowiedzialna jest firma Erbud International. Prace rozpoczęły się pod koniec listopada ubiegłego roku i zgodnie z umową mają zakończyć się jesienią 2026 roku. Wartość inwestycji to blisko 26,4 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Rzeszów

Miasto szuka projektanta nowej drogi od ul. Kustronia do al. Rejtana

RZESZÓW. W sąsiedztwie Sądu Rejonowego w Rzeszowie ma powstać nowa droga, która połączy ul. Kustronia z al. Rejtana. Ruszył kolejny przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt tej inwestycji. Wcześniejsze postępowanie zostało...

Reklama