Rzeszów - Środa, 13.08.2025
Reklama

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję..." - to początek roty ślubowania, którą przed podjęciem służby składa każdy nowo przyjęty funkcjonariusz. Dziś, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w obecności wicewojewody Jolanty Sawickiej, kierownictwa podkarpackiej Policji oraz swoich najbliższych, odbyło się uroczyste ślubowanie siedemnastu nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Młodzi policjanci odebrali legitymacje służbowe i odznaki z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy.

Przed nowymi kandydatami jeszcze szkolenie podstawowe, które odbędą w jednej z policyjnych szkół, po którym zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend miejskich i powiatowych naszego województwa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe rodzaje biletów dopiero od marca

RZESZÓW. Radni na styczniowej sesji zaakceptowali pomysł wprowadzenia nowych biletów.

Rzeszów

Wybrano wykonawcę drogi rowerowej i placu postojowego w Parku Zdrowia na os. Kmity

RZESZÓW. Do przetargu zgłosiło się siedem firm, wybrano ofertę za 446 tys. zł.

Rzeszów

Poszukiwaną 18-latkę z Rzeszowa odnaleziono w Warszawie

RZESZÓW. 18-latka ostatni raz kontaktowała się z matką 15 stycznia poprzez sms-a wysłanego z Zakopanego.

Rzeszów

Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Rzeszowa. Będą również dodatkowe stacje ładowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dzisiaj na ulice miasta wyjechały autobusy elektryczne, które obsłużą linie 0A i 0B.

Rzeszów

Kolejne uprawnienia doktorskie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Uprawnienia do nadawania stopnia doktora dotyczą kierunku nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia.

Reklama