Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

Dodano: 12.12.2019 r.

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Urban Lab Rzeszów
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Urban Lab Rzeszów
RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji. Pierwsze wypożyczenia będą miały miejsce już 18 grudnia. Przypominamy, że usługa ma charakter bezterminowy.

Pierwsze samochody (niestety póki co pokazowe) możemy spotkać przed rzeszowskim ratuszem oraz Galerią Rzeszów. Napis na ich masce mówi jasno i wyraźnie, że rozpoczęcie funkcjonowania pierwszej w Rzeszowie wypożyczalni samochodów elektrycznych, obsługiwanej za pośrednictwem aplikacji, będzie miał miejsce 18 grudnia.  



O planach wprowadzenia ww. systemu informowaliśmy już pod koniec listopada. Na początku do dyspozycji mieszkańców będzie 30 samochodów elektrycznych Nissan Leaf. Aby wypożyczyć samochód niezbędna będzie aplikacja mobilna. Dzięki niej mamy możliwość rezerwacji oraz otwarcia samochodu. Wszelkie płatności również będą się odbywać za jej pośrednictwem.
Reklama
Za uruchomienie w mieście wypożyczalnia samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing odpowiedzialne jest PGE Nowa Energia oraz firma 4Mobility. Ceny za skorzystanie z usługi będą zapewne podobne do tych obowiązujących w innych miastach, gdzie za wypożyczenie samochodu elektrycznego płacimy 0,67 zł za minutę korzystania plus 0,80 zł za każdy przejechany kilometr.


„Wszystko opieramy na rozwiązaniach sprawdzonych, z których korzystamy w wielu miastach w Polsce, więc nie będzie to pod tym kątem test lecz normalna usługa. Co jest istotne, w ramach usługi carsharingu będziemy eksperymentowali z usługą carpoolingu, czyli ich możliwości wykorzystywania przez różne instytucje miejskie do swoich służbowych celów” – tłumaczył nam w listopadzie Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 70-letni rowerzysta

70-rowerzysta zginął dziś rano w zderzeniu z samochodem osobowym. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy osiedlowej "pięćdziesiątki"

RZESZÓW. Od 23 września br. linia autobusowa obsługująca osiedle Zalesie będzie kursowała wg nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Franciszek Kotula ma swój mural w Rzeszowie

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich bloków powstał gigantyczny mural z podobizną Franciszka Kotuli, sfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Oficjalne odsłonięcie odbędzie się 25 września br.

Rzeszów

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Reklama