Rzeszów - Czwartek, 05.06.2025
Reklama

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

Dodano:

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Urban Lab Rzeszów
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Urban Lab Rzeszów
RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji. Pierwsze wypożyczenia będą miały miejsce już 18 grudnia. Przypominamy, że usługa ma charakter bezterminowy.

Pierwsze samochody (niestety póki co pokazowe) możemy spotkać przed rzeszowskim ratuszem oraz Galerią Rzeszów. Napis na ich masce mówi jasno i wyraźnie, że rozpoczęcie funkcjonowania pierwszej w Rzeszowie wypożyczalni samochodów elektrycznych, obsługiwanej za pośrednictwem aplikacji, będzie miał miejsce 18 grudnia.  



O planach wprowadzenia ww. systemu informowaliśmy już pod koniec listopada. Na początku do dyspozycji mieszkańców będzie 30 samochodów elektrycznych Nissan Leaf. Aby wypożyczyć samochód niezbędna będzie aplikacja mobilna. Dzięki niej mamy możliwość rezerwacji oraz otwarcia samochodu. Wszelkie płatności również będą się odbywać za jej pośrednictwem.
Reklama
Za uruchomienie w mieście wypożyczalnia samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing odpowiedzialne jest PGE Nowa Energia oraz firma 4Mobility. Ceny za skorzystanie z usługi będą zapewne podobne do tych obowiązujących w innych miastach, gdzie za wypożyczenie samochodu elektrycznego płacimy 0,67 zł za minutę korzystania plus 0,80 zł za każdy przejechany kilometr.


„Wszystko opieramy na rozwiązaniach sprawdzonych, z których korzystamy w wielu miastach w Polsce, więc nie będzie to pod tym kątem test lecz normalna usługa. Co jest istotne, w ramach usługi carsharingu będziemy eksperymentowali z usługą carpoolingu, czyli ich możliwości wykorzystywania przez różne instytucje miejskie do swoich służbowych celów” – tłumaczył nam w listopadzie Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br. 

Rzeszów

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

RZESZÓW. Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób.

Rzeszów

Zmarł były wiceprezydent Rzeszowa. Miał 69 lat

RZESZÓW. Ratusz o śmierci Franciszka Kosiorowskiego, byłego wiceprezydenta Rzeszowa, został poinformowany w niedziele.

Rzeszów

Porażka Resovii w 17. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Sety: 20:25, 20:25, 13:25

Rzeszów

Ruszył przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej

RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

Akcja CBŚP na ul. Grottgera dotyczyła likwidacji sieci agencji towarzyskich

RZESZÓW, POLSKA. Zatrzymano osoby podejrzane o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich.

Rzeszów

Grzegorz Gilewicz nie będzie już dyrektorem Elektrociepłowni w Rzeszowie

RZESZÓW. Grzegorza Gilewicza na stanowisku zastąpi Paweł Majewski.

Reklama