Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

2 wypadki, 2 osoby ranne, 27 kolizji – policja podsumowała weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 13.04.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa oraz oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 2 wypadki, w których ranne zostały 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali przy 27 kolizjach drogowych. 4 kierowców zostało zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę przed godz. 18.30 na drodze wojewódzkiej 884 w Łubnie. Jak wynika z ustaleń policji, 22-letnia kobieta jadąca samochodem marki Chevrolet najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z Jeepem, którym kierował 62-latek. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę, po godz. 12:30 na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Z informacji przekazanych przesz KMP w Rzeszowie wynika, że 49-letni motocyklista kierujący Suzuki, najprawdopodobniej nie zauważył barierek zabezpieczających półmaraton, najechał na nie, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w krawężnik. Kierujący jednośladem z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama

W ciągu minionych trzech dni rzeszowscy policjanci zatrzymali także czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Niechlubną rekordzistką okazała się 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Kobieta kierowała Audi mając w organizmie 2,74 promila. Została zatrzymana i osadzona w policyjnej izbie wytrzeźwień.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Reklama