Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

20 marca odbędzie się przetarg ustny na najem ogródków na rzeszowskim Rynku

Dodano: 04.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Sezon letnich ogródków ruszy już 10 kwietnia i potrwa w zasadzie do 30 listopada. Ratusz ogłasza przetarg ustny na najem przestrzeni na rzeszowskim Rynku. Tegoroczny regulamin może diametralnie zmienić dotychczasowe oblicze ogródków piwnych.

W nowym sezonie, który ruszy 10 kwietnia, zgodnie z nowym regulaminem, wprowadzonym przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, w przestrzeni ogródków gastronomicznym nie zobaczymy mebli o dużych gabarytach, rollbarów, dystrybutorów, lodówek oraz innych urządzeń gastronomicznych.

W praktyce wiąże się to z tym, że obsługa wszelkie zamówienia „donosić” będzie z lokali usytuowanych w kamienicach rzeszowskiego Rynku. Pewne wątpliwości w sprawie nowego regulaminu wyraził w interpelacji jeden z radnych miasta Rzeszowa.
Reklama
Do 31 zmniejszy się też sama liczba ogródków. Znikną te, które dotychczas znajdowały się najbliżej Ratusza oraz przy ul. Mickiewicza. Wszystko przez wzgląd na bezpieczeństwo.

Zgodnie z dokumentacją, już 20 marca ruszy przetarg ustny na najem ogródków, który odbędzie się w siedzibie Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów przy ul. ks. J. Jałowego. Tegoroczny sezon potrwa do 15 października, z tym że istnieje możliwość przedłużenia umowy do 30 listopada, przy jednoczesnym obniżeniu ceny czynszu za ten miesiąc o 50%.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W tym roku miasto wyda blisko 1,3 mln zł na świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Rzeszowscy architekci wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

RZESZÓW. Dr inż. arch. Magdalena Szpytma i dr inż. arch. Cezary Szpytma z Politechniki Rzeszowskiej zostali wyróżnieni w konkursie na projekt „Centrum Wiedzy Cognitarium” w Koszalinie.

Rzeszów

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Reklama