Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

21 kilogramów narkotyków i 12 podejrzanych w rękach CBŚP z Rzeszowa

Dodano:

fot. CBŚP
fot. CBŚP
RZESZÓW. Efektem działań pracy policjantów z CBŚP w Rzeszowie jest zatrzymanie 12 podejrzanych oraz zabezpieczenie ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym amfetaminy czy marihuany. Wśród znalezionych rzeczy były również elementy umundurowania oraz wyposażenia policyjnego.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Podkarpackim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków tj. marihuany, amfetaminy, kokainy oraz tabletek ecstasy. Środki odurzające i psychotropowe trafiały głównie do województwa mazowieckiego, ale nie tylko. Według dotychczasowych ustaleń, grupa mogła działać prawie dwa lata.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP z Rzeszowa przeprowadzili realizację, w efekcie której zatrzymali 12 osób, mieszkańców Warszawy i najbliższej okolicy. Działania zostały przeprowadzone niemal jednocześnie w wielu miejscach na terenie woj. mazowieckiego. W akcji brało udział ponad 260 policjantów z CBŚP, z BOA, z Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Radomiu i Rzeszowie.
Reklama
Podczas akcji przeszukano mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody użytkowane przez zatrzymanych. W trakcie działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym: 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, 15,5 litra płynnej amfetaminy. Dodatkowo w trakcie przeszukań policjanci znaleźli elementy umundurowania policyjnego oraz przedmioty wchodzące w skład środków przymusu bezpośredniego funkcjonariuszy.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Dodatkowo dwojgu zatrzymanym, w tym obywatelowi narodowości ormiańskiej, przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Dotychczas na poczet przyszłych kar zabezpieczono 67 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a jedną osobę objęto dozorem policyjnym. Sprawa jest rozwojowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Samorządowcy z całej Polski przyjadą dziś do Rzeszowa

RZESZÓW. Na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia przyjedzie dziś kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, aby wesprzeć go na ostatniej prostej w kampanii prezydenckiej.  

Rzeszów

Debaty wyborcze. Dziś w Radiu Rzeszów, jutro w G2A Arena

RZESZÓW. Przed nami dwa kolejne, bezpośrednie starcia kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa.

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Reklama