Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

Dodano:

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia. Jak się później okazało, był pijany.

Sytuacja miała miejsce w ubiegły wtorek, około północy. 36-letnia kobieta pracująca jako kierowca przewożący osoby na aplikację, zgłosiła dyżurnemu rzeszowskiej policji, że jeden z klientów nie chciał zapłacić za kurs i przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia. Jak relacjonowała poszkodowana, otrzymała dyspozycję przewiezienia klienta z Rzeszowa do Krasnego.

Jak relacjonowała funkcjonariuszom, kiedy dojechali na miejsce okazało się, że jej pasażer nie ma przy sobie pieniędzy, aby opłacić przejazd. Miał je przynieść z domu. 36-latka oczekiwała na jego powrót. Po kilkunastu minutach, klient wrócił i przedmiotem przypominającym zaczął grozić kierującej pozbawieniem życia.  Po chwili mężczyzna oddalił się i wszedł do pobliskiego domu, a przestraszona kobieta odjechała z miejsca, powiadamiając o wszystkim dyżurnego policji.
Reklama
Policjanci pojechali do domu, w którym mieszkał agresywny 23-latek. Okazało się, że mężczyzna schował się przed nimi w szafie na strychu. Mundurowi znaleźli również przedmiot, którym mężczyzna straszył pokrzywdzoną. Jak się okazało, 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego był pijany, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Zgromadzeniem pełnego materiału w tej sprawie zajęli się dochodzeniowcy z komisariatu na Nowym Mieście. Już następnego dnia 23-latek usłyszał zarzut. Mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb karalnych.  Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Reklama