Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w środę, 7 października na osiedlu Nowe Miasto. 24-letni mieszkaniec Rzeszowa wtargnął do jednego z mieszkań przy ul. Podwisłocze i groził nożem mieszkającemu tam małżeństwu żądając pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie ranił właściciela mieszkania.

Następnie mężczyzna wybiegł z bloku i groził nożem przypadkowo napotkanym osobom, w tym matce z dzieckiem. Ostatecznie napastnik został obezwładniony i ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, któremu chciał odebrać przesyłkę. Kurier przekazał mężczyznę w ręce Policji.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, którzy zebrali materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał 24-latka i przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
 
W czwartek po południu, na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaatakowali kuriera, zabrali przesyłkę i zamknęli go w mieszkaniu. Sytuacja miała miejsce na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Sprawców było dwóch. Jeden z nich został juz tymczasowo aresztowany.

Rzeszów

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie otrzymał nominację generalską

RZESZÓW. Nadinsp. Henryk Moskwa nominację generalską odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Rzeszów

Trójka mężczyzn przy ul. Krakowskiej pobiła trzech mężczyzn i kobietę. Dwie osoby przewieziono do szpitala

RZESZÓW. W niedzielę po godzi 1.00, policjanci interweniowali przy ul. Krakowskiej, gdzie pod jednym z lokali doszło do pobicia.

Rzeszów

Pokojowa demonstracja „Rzeszów przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem” już 27 lipca

RZESZÓW. W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Białymstoku, w Rzeszowie pod Urzędem Wojewódzkim odbędzie się pokojowa demonstracja.

Rzeszów

W rejonie C.H. Nowy Świat zamontowano sygnalizację świetlną

RZESZÓW. Sygnalizacja świetlna została zamontowana na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego

Rzeszów

Parking dla klientów ZUS-u w Rzeszowie będzie czasowo zamknięty

RZESZÓW. Utrudnienia związane są z planowanym remontem.

Reklama