Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

3. Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie. Świeże produkty prosto od producentów

Dodano: 28.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W drugi weekend marca, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli po raz kolejny kupić świeże produkty od lokalnych producentów na bazarze w Parku Papieskim. Wędliny, sery, soki, owoce, warzywa czy rękodzieło to tylko niektóre z produktów, jakie dostępne będą podczas Trzeciego Podkarpackiego Bazarku.

Inauguracja wydarzenia pn. Podkarpacki Bazarek odbyła się 21 października 2023 r. Wzięło w niej udział blisko 100 wystawców, a wśród nich m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Druga edycja Bazarku odbyła się 2 grudnia. Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Rzeszów we współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

- Założenie było takie, aby przynajmniej raz w miesiącu organizować bazarki w Parku Papieskim. Dziękuję mieszkańcom za ogromną frekwencję na poprzednich bazarkach, wystawcom oraz Podkarpackiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Boguchwale za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Trzeci Podkarpacki Bazarek odbędzie się 9 marca w Parku Papieskim w godz. 8:00 – 14:00. Pojawi się około 100 wystawców. Znów będzie można kupić zdrowe, regionalne produkty prosto od podkarpackich producentów żywności i rolników. To m.in. wędliny, sery, ciasta i słodycze, pierogi, pieczywo, owoce i warzywa, miody i produkty pszczele. Nie zabraknie też rękodzieła czy roślin.

Odwiedzający bazarek będą mogli zaparkować swoje samochody na parkingu przy al. Armii Krajowej, obok hipermarketu E. Leclerc. Bezpieczeństwa przypilnują strażnicy miejscy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Reklama