Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 08.09.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 3 wypadki, 3 osoby ranne, 24 kolizje, 5 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadu doszło w piątek po godz. 16:00 na ulicy Lubelskiej. 35-latek kierujący teslą, z niewiadomych przyczyn wjechał w ścianę budynku sklepu. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 17.30 doszło do wypadku na ulicy Św. Marcina. 29-letni kierujący renault, wyjeżdżając z terenu posesji w trakcie włączania się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem kymco. W wyniku zdarzenia ranny został 63-letni kierujący motocyklista.

Trzeci wypadek miał miejsce w niedzielę po godz. 12:00 na ulicy Nowe Wzgórze. 28-latek jadący wraz z pasażerką motocyklem Yamaha, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na lewą stronę drogi i wywrócił się. Na skutek zdarzenia 28-letnia pasażerka wymagała pomocy medycznej.

W ciągu minionego weekendu policjanci ujawnili również 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista, 56-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego, wydmuchał ponad 2 promile.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący stracili już prawo jazdy. O ich dbalszym losie zadecyduje sąd.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Reklama