Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 08.09.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 3 wypadki, 3 osoby ranne, 24 kolizje, 5 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadu doszło w piątek po godz. 16:00 na ulicy Lubelskiej. 35-latek kierujący teslą, z niewiadomych przyczyn wjechał w ścianę budynku sklepu. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 17.30 doszło do wypadku na ulicy Św. Marcina. 29-letni kierujący renault, wyjeżdżając z terenu posesji w trakcie włączania się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem kymco. W wyniku zdarzenia ranny został 63-letni kierujący motocyklista.

Trzeci wypadek miał miejsce w niedzielę po godz. 12:00 na ulicy Nowe Wzgórze. 28-latek jadący wraz z pasażerką motocyklem Yamaha, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na lewą stronę drogi i wywrócił się. Na skutek zdarzenia 28-letnia pasażerka wymagała pomocy medycznej.

W ciągu minionego weekendu policjanci ujawnili również 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista, 56-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego, wydmuchał ponad 2 promile.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący stracili już prawo jazdy. O ich dbalszym losie zadecyduje sąd.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

RZESZÓW. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się z fanami w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00.

Rzeszów

Stephane Antiga trenerem Developresu SkyRes Rzeszów

RZESZÓW. Do tej pory francuski trener prowadził tylko męskie zespoły.

Rzeszów

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

RZESZÓW. O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu.

Rzeszów

Zatrzymano podejrzanego o wywołanie alarmów bombowych w ZUS i NFZ

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca Rzeszowa, który wysłał list z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych w ZUS oraz NFZ.

Rzeszów

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

RZESZÓW. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z uczelnią w Hamburgu

RZESZÓW. PRz podpisała porozumienie o  współpracy z Helmut Schmidt University (Uniwersytet Federalnych Sił Zbrojnych) w Hamburgu.

Reklama