Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 28.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Doszło do trzech wypadków, w których rannych zostały trzy osoby. Sześciu kierowców ukarano za jazdę pod wpływem alkoholu, rekordzista miał prawie 4 promile.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 11.30, w Górnie na ul. Centralnej. Jak ustalili policjanci, 19-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, podczas włączania się do ruchu z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym rowerem. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Przed godz. 1:00, na al. Piłsudskiego w Rzeszowie, 34-letnia kobieta kierująca fordem, jadąc ul. Cieplińskiego w kierunku ul. Lisa-Kuli, na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodu marki audi. W wyniku zderzenia, jego kierowca został niegroźni ranny. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,20 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Tego samego dnia, o godz. 14:00 doszło do zderzenia samochodu z motocyklem na ul. Miłocińskiej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 71-letni kierujący hondą, wyjeżdżając z parkingu bloku na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem yamaha. W wyniku zderzenia ranny został 33-letni motocyklista, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze ujawnili również 6 osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem mimo tego, że wcześniej piły alkohol. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Dynowa. Mężczyzna kierował audi mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 37-latek z uwagi na stan upojenia alkoholowego trafił do szpitala. Jego pojazd został zabezpieczony procesowo.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego informuje, że trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Rzeszów

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie

RZESZÓW. 36 tys. zł - taką kwotę wydał ratusz na tablety dla radnych miasta.

Rzeszów

Inwestycja drogowa za ok. 50 mln zł ruszy jeszcze w tym kwartale. Powstanie rondo oraz nowa droga

RZESZÓW. Inwestycja za ok. 50 mln zł ma się rozpocząć jeszcze w pierwszej części bieżącego roku.

Rzeszów

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w identyfikacji

RZESZÓW. Ciało kobiety - ofiary zabójstwa - ujawniono 6 grudnia 2012 roku w Pradze (Czechy). Do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić jej tożsamości.

Rzeszów

Trwają poszukiwania sprawcy śmiertelnego wypadku. Odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu

RZESZÓW. Do wypadku doszło w sobotę 11 stycznia 2020 r. około godz. 16.30 w miejscowości Wyręby.

Rzeszów

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe zaprezentuje drużynę. Kapitana wybiorą kibice

RZESZÓW. Już w piątek, 24 stycznia, o godz. 18:00 w Millenium Hall odbędzie się prezentacja drużyny Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020.

Rzeszów

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”.

Reklama