Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

Dodano: 29.01.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia po raz. 30 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą. W Rzeszowie będą działać 3 sztaby, na ulicach naszego miasta pojawi się 265 wolontariuszy.

Korowód wolontariuszy i wolontariuszy z psami wyruszy o godz. 11.45 spod siedziby Polskiego Radia Rzeszów. Towarzyszyć mu będzie ok. 60 osób z rzeszowskiego klubu morsowego „Sopelek”. Na rzeszowskim Rynku powita ich Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Atrakcje na rzeszowskim Rynku

Na wszystkich, którzy w niedzielę pojawią się na rzeszowskim Rynku czeka wiele atrakcji, w tym koncerty, pokazy oraz warsztaty.

Od strony ul. Mickiewicza zaparkują między innymi pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują się Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będzie można zobaczyć łazik marsjański, bolid, roboty lego, i inne atrakcje. 

Na płycie Rynku odbędą się między innymi pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie. Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych z pewnością ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall . Rzeszowski Dom Kultury natomiast przygotuje warsztaty artystyczne, między innymi z wykonywania lampionów.
Reklama
Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13.00 do 15.30 czas umilą artyści z RDK i Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z Dominika Kindrat Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:

•          15:30 – Konrad Dybaś - Mistrz Świata Freestyle Football
•          15.45 – BLANT
•          16.30 – SYMPTONE
•          17.15 – PERSPECTIVE BAND
•          18.15 – DOC
•          19.10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP
•          20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA  - FIRE SHOW
•          20.20 – ANIKA DĄBROWSKA
•          21.25 – LORDOFON

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera nowy sezon. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom, firma Game Over Cycles już w najbliższy weekend rozpoczyna nowy sezon. Z tej okazji przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędą się dni otwarte salonów Harley-Davidson oraz...

Rzeszów

8 firm zainteresowanych budową drogi od ul. Warszawskiej do strefy „Dworzysko”

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku realizacji potężnej inwestycji drogowej w północnej części Rzeszowa. Otwarto koperty w przetargu na wybór wykonawcy drogi od ul. Warszawskiej do terenów inwestycyjnych strefy „Dworzysko”.

Rzeszów

Wielka feta na Rynku z Mistrzyniami Polski KS DevelopRes Rzeszów

RZESZÓW. Radość, złote konfetti, przejazd siatkarek po mieście specjalnym, odkrytym autobusem – tak w skrócie będzie wyglądać wielkie świętowanie pierwszego mistrzostwa Polski zdobytego przez drużynę KS DevelopRes Rzeszów.

Rzeszów

Od 1 maja zmiany w rozkładzie jazdy kilku autobusów MPK

RZESZÓW. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja 2025 r. na pięciu liniach komunikacji miejskiej nastąpią zmiany w rozkładach jazdy.

Rzeszów

Utrudnienia na A4 w rejonie zjazdu z S19. Przewrócona betoniarka blokuje drogę

RZESZÓW. „Na łącznicy zjazdowej z S19 na A4 doszło do wywrócenia się pojazdu ciężarowego betoniarki” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeszów

Regionalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Już po raz drugi w tym roku mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję zaopatrzyć się w regionalne produkty od lokalnych producentów. Na stoiskach dostępne będą sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże...

Rzeszów

Mężczyzna przygnieciony przez traktor. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Podczas prac polowych, 54-letni mężczyzna został przygnieciony przez traktor. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rzeszów

Poranna kolizja czterech samochodów na ul. Witosa w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Witosa w Rzeszowie zderzyły się cztery samochody osobowe. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Reklama