Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. We wtorek 30 lipca, na Placu Farnym w Rzeszowie, odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Tegoroczne Święto ma wyjątkowy charakter, przypada bowiem w Roku Jubileuszowym 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczną się 30 lipca o godz. 10 na Placu Farnym złożeniem meldunku, po czym nastąpi: podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wręczenie odznaczeń i awansów, wystąpienia zaproszonych gości, defilada kompanii honorowych, pocztów sztandarowych i orkiestry policyjnej.

Mieszkańcy obejrzą wyposażenie policyjne

Ceremonię poprzedzi Msza św. w intencji podkarpackich policjantów i pracowników Policji odprawiona w Kościele Farnym. Jedną z atrakcji Święta Policji będzie piknik policyjny zorganizowany w Białym Ogrodzie przy pl. Farnym, w godz. od 11 do 13.

Każdy będzie miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie i sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie (radiowozy, motocykle, łódź, quad, rowery służbowe, robot pirotechniczny), przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki, zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz porozmawiać z funkcjonariuszami na tematy związane ze służbą i szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Reklama
Dla uczestników przygotowane zostaną również materiały profilaktyczne dotyczące m.in. bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Na miejscu będą również policjanci pełniący służbę na koniach oraz przewodnik psa służbowego.

Ponieważ to Rok Jubileuszowy, zaprezentowana zostanie wystawa „Policja w służbie Niepodległej", która składa się z kilkudziesięciu archiwalnych fotografii przedstawiających obraz Policji Państwowej funkcjonującej w okresie międzywojennym, na terenie obecnego Podkarpacia. Pojawią się też funkcjonariusze w historycznym umundurowaniu, grupy rekonstrukcyjne, będzie możliwość wybicia pamiątkowego żetonu.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją wydarzenia, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. 29 lipca od godz. 12 do godz. 17 (na czas prób przed uroczystością) wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

30 lipca od godz. 7 do godz. 13 wyłączone zostaną z ruchu: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Rzeszów

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Autobusy będa obsługiwać linie 0A i 0B.

Rzeszów

Palił marihuanę prowadząc samochód. Na ul. Rejtana mężczyznę zauważył policjant

RZESZÓW. Do tej nietypowej interwencji doszło w poniedziałek ok. godz. 12.30.

Rzeszów

Chcą przenieść Dzwon Niepodległości na Plac Farny

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali wniosek jaki na ich ręce złożył Związek Strzelecki "Strzelec".

Rzeszów

Zatrzymano kuriera, który okradał zamówione przez siebie przesyłki

RZESZÓW. Z przesyłek wyjmował zegarki, a przesyłkę, po przepakowaniu, zwracał jako nieodebraną.

Rzeszów

Prof. Shimon Redlich doktorem honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. Shimon Redlich, to izraelski historyk i publicysta. Urodził się w Brzeżanach.

Reklama