Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

31 sierpnia odbędą się Pokazy Lotnicze w Jasionce. Jeden z pilotów usiądzie na skrzydle lecącego samolotu

Dodano: 08.07.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Do Jasionki przyjedzie m.in. Artur Kielak  i Łukasz Czepiela. Swój lot akrobacyjny wykona również Wojciech Bógdał, który usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.

W ostatnią sobotę wakacji, 31 sierpnia, na podkarpackim niebie znów zagoszczą latające maszyny, a ich piloci swoimi umiejętnościami przyprawią nas o dreszcz pozytywnych emocji. Pokazy odbędą się na lotnisku Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Jasionce, a ich organizatorem będzie Aeroklub Polski. Impreza ma uświetnić 100-lecie jego istnienia.

W Jasionce zobaczymy najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych m.in. Artura Kielaka  i Łukasza Czepielę, który w tym roku był uczestnikiem pokazów w Turbi k. Stalowej Woli. W powietrzu pojawi się w sumie kilkadziesiąt samolotów. Pokaz dadzą piloci Aeroklubu Polskiego – wielokrotni mistrzowie Europy i świata. Kilkanaście punktów pokazów wypełnią akrobacje w wykonaniu pilotów wojskowych. Będą odrzutowce, śmigłowce, samoloty transportowe np. Herkules.

Marszałek Władysław Ortyl, podczas konferencji, na której zostały przedstawione szczegóły dotyczące pokazów,  podkreślał, że druga lotnicza impreza w województwie jest wielką promocją dla Podkarpacia, jako regionu lotniczego. Odniósł się także do jubileuszu aeroklubu.
Reklama
„Jest to piękny jubileusz, aeroklub jest prawie równolatką Niepodległej, wychował wielu znakomitych pilotów, ale też spełnia  w dalszym ciągu rolę wychowawczą, edukacyjną” – podkreślał marszałek, dodając, że lotnisko w Jasionce gościło już pokazy lotnicze, które udało się zrealizować przy normalnym ruchu pasażerskim.

Podczas pokazów zostanie wykonany pierwszy na świecie lot akrobacyjny, w czasie którego mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał, usiądzie na skrzydle lecącego samolotu. Warto posłuchać, co powiedział o tym wyczynie.

Samorząd Województwa Podkarpackiego jest partnerem Centralnych Pokazów Lotniczych z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2026 w Rzeszowie. Znamy szczegóły

RZESZÓW. Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2026 r. przejdzie ulicami Rzeszowa. Od 3 lat organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne...

Rzeszów

Świąteczny Autobus na ulicach Rzeszowa. Sprawdź styczniowy rozkład jazdy

RZESZÓW. Jeszcze do połowy stycznia po ulicach Rzeszowa będzie kursował udekorowany świątecznie autobus komunikacji miejskiej. Możecie go spotkać na różnych liniach. Szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie znajdziecie poniżej.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Suzuki wbiło się w elewację budynku, 2 osoby w szpitalu

RZESZÓW. 51-letni kierowca Suzuki, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w elewację budynku, a następnie potrącił idące chodnikiem kobiety. Obydwie poszkodowane trafiły do szpitala.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie w rozkładach jazdy dwóch linii autobusowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. Sprawdź, jak będą kursowały autobusy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa ważnej drogi w południowo-wschodniej części miasta. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie łącznika ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Postępują prace na budowie strategicznej inwestycji na lotnisku w Jasionce [ZDJĘCIA]

RZESZÓW/JASIONKA. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka trwają prace związane z realizacją II etapu budowy równoległej drogi kołowania oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2026 roku. - Prowadzone prace nie...

Rzeszów

Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Kolejny ważny etap budowy ponad 2-kilometrowego tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica został zakończony. Wykonawca inwestycji zamontował ostatni betonowy segment wewnętrznej obudowy tunelu.

Reklama