Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

31 sierpnia odbędą się Pokazy Lotnicze w Jasionce. Jeden z pilotów usiądzie na skrzydle lecącego samolotu

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Do Jasionki przyjedzie m.in. Artur Kielak  i Łukasz Czepiela. Swój lot akrobacyjny wykona również Wojciech Bógdał, który usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.

W ostatnią sobotę wakacji, 31 sierpnia, na podkarpackim niebie znów zagoszczą latające maszyny, a ich piloci swoimi umiejętnościami przyprawią nas o dreszcz pozytywnych emocji. Pokazy odbędą się na lotnisku Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Jasionce, a ich organizatorem będzie Aeroklub Polski. Impreza ma uświetnić 100-lecie jego istnienia.

W Jasionce zobaczymy najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych m.in. Artura Kielaka  i Łukasza Czepielę, który w tym roku był uczestnikiem pokazów w Turbi k. Stalowej Woli. W powietrzu pojawi się w sumie kilkadziesiąt samolotów. Pokaz dadzą piloci Aeroklubu Polskiego – wielokrotni mistrzowie Europy i świata. Kilkanaście punktów pokazów wypełnią akrobacje w wykonaniu pilotów wojskowych. Będą odrzutowce, śmigłowce, samoloty transportowe np. Herkules.

Marszałek Władysław Ortyl, podczas konferencji, na której zostały przedstawione szczegóły dotyczące pokazów,  podkreślał, że druga lotnicza impreza w województwie jest wielką promocją dla Podkarpacia, jako regionu lotniczego. Odniósł się także do jubileuszu aeroklubu.
Reklama
„Jest to piękny jubileusz, aeroklub jest prawie równolatką Niepodległej, wychował wielu znakomitych pilotów, ale też spełnia  w dalszym ciągu rolę wychowawczą, edukacyjną” – podkreślał marszałek, dodając, że lotnisko w Jasionce gościło już pokazy lotnicze, które udało się zrealizować przy normalnym ruchu pasażerskim.

Podczas pokazów zostanie wykonany pierwszy na świecie lot akrobacyjny, w czasie którego mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał, usiądzie na skrzydle lecącego samolotu. Warto posłuchać, co powiedział o tym wyczynie.

Samorząd Województwa Podkarpackiego jest partnerem Centralnych Pokazów Lotniczych z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radny wskazuje 7 zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowego regulaminu ogródków letnich

RZESZÓW. Z nowym regulaminem nie zgadza się Witold Walawender, radny Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Powstaje projekt drogi łączącej ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Przetarg na wykonanie połączenia ul. Kopisto z ul. Wierzbową ruszy dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Pracownicy PRz mają pomysł na poprawę punktualności autobusów miejskich

RZESZÓW. O szczegółach pomysłu dowiemy się w trakcie seminarium „Rozwój systemów transportowych Rzeszowa”.

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

W marcu br. ma ruszyć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Wody Polskie informują, że przedsięwzięcie znajduje się obecnie w fazie przygotowania do realizacji.

Rzeszów

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

RZESZÓW. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

RZESZÓW. Placówka będzie finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama