Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

32-latek z Rzeszowa aresztowany za pobicie i znieważenie sąsiada Ukraińca

Dodano: 20.01.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał decyzję o tymczasowym areszcie na okres dwóch miesięcy 32-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna pobił i znieważył swojego sąsiada i groził mu pozbawieniem życia. Jak przekazała rzeszowska policja „do popełnionych czynów doszło na tle narodowościowym”.

Na dwa miesiące do aresztu tymczasowego trafił 32-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna zaatakował, pobił i znieważył swojego sąsiada. Groził mu też pozbawieniem życia. Do popełnionych czynów doszło na tle narodowościowym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 9 stycznia w jednej z szeregówek na osiedlu Zalesie. Mieszkający tam wraz z rodziną mężczyzna pochodzenia Ukraińskiego, zauważył przewrócony na klatce schodowej regał. Podczas zbierania porozrzucanych przedmiotów, z mieszkania wyszedł jego sąsiad i zaczął go obrażać słownie, a następnie bez powodu zaatakował pokrzywdzonego i trzykrotnie uderzył go w głowę, rozcinając mu m.in. skórę głowy. Napastnik groził również ofierze pozbawieniem życia.

Reklama

Po ataku, agresywny mężczyzna wrócił do swojego mieszkania, a poszkodowany zgłosił sprawę na Policję, a sam udał się po pomoc medyczna do ambulatorium.

Policjanci zatrzymali agresywnego 32-latka. Zebrane w sprawie dowody umożliwiły przedstawienie podejrzewanemu zarzutu, dotyczącego „dyskryminacji z powodu przynależności narodowej, groźby karalnej oraz naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, przy czym działanie to było publiczne z jawnym lekceważeniem prawa i bezpieczeństwa publicznego w warunkach o charakterze chuligańskim”.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował 2-miesięczny areszt wobec 32-latka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Potrącenie pieszej na ul. Podwisłocze. 33-latka trafiła do szpitala

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Podwisłocze, kierujący mercedesem potrącił 33-letnią mieszkankę Rzeszowa, która przechodziła przez jezdnię. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą...

Rzeszów

Nowy letni kierunek z Jasionki. Od kwietnia polecimy na Maltę

RZESZÓW/JASIONKA. Niskokosztowy Ryanair uruchamia dziewiąty kierunek z lotniska w Jasionce. Od 2 kwietnia 2025 roku r będzie można polecieć bezpośrednio na Maltę.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 18-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa, przejeżdżający na hulajnodze przez przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód osobowy. Młody mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

Ponad 900 kierowców dmuchało w alkomaty. Podsumowanie „Trzeźwego poranka” w Rzeszowie

RZESZÓW. Od godzin wczesnoporannych, policjanci rzeszowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ujawniono trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Reklama