Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
RZESZÓW. Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc kontrolę w rejonie miejskiego bazaru znaleźli w torbie mieszkanki Rzeszowa sto paczek papierosów. Kobieta przyznała się, że w domu ma więcej paczek. Po przeszukaniu okazało się, że oprócz papierosów 32-latka przechowywała marihuanę.

28 sierpnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce prowadzili działania kontrolne w rejonie miejskiego bazaru w Rzeszowie. W trakcie legitymowania 32-letniej kobiety okazało się, że w torbie podróżnej przenosi 100 paczek (tj. 2 tys. sztuk) papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta oświadczyła, iż w miejscu swojego zamieszkania również przechowuje wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych.

W związku z powyższym funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. W trakcie prowadzonych tam czynności ujawniono 2 645 paczek papierosów (tj. 52 900 sztuk) oraz 464,81 gramów brutto suszu roślinnego określonego wstępnie jako marihuana.

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Rzeszów

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

Rzeszów

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Reklama