Rzeszów - Środa, 21.01.2026
Reklama

34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM]

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

33. Finał WOŚP w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
33. Finał WOŚP w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. „Zdrowe brzuszki naszych dzieci” – pod takim hasłem już po raz 34. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Rzeszowski Rynek ponownie stanie się sercem tego wydarzenia. Zaplanowano m.in. koncerty, prezentacje firm, występy artystyczne i „Światełko do nieba”. Na ulicach miasta wolontariusze z charakterystycznymi puszkami będą kwestować na rzecz leczenia najmłodszych pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego.

Celem 34. Finału WOŚP jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Akcji towarzyszy hasło: Zdrowe brzuszki naszych dzieci.

Za środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki, Fundacja planuje zakupić nowoczesny sprzęt dla chirurgii przewodu pokarmowego, sprzęt dla gastrologii endoskopowej czy ośrodków prowadzących żywienie pozajelitowe i dojelitowe oraz sprzęt do endoskopii przewodu pokarmowego.

34. Finał WOŚP na rzeszowskim Rynku

Jak co roku, Estrada Rzeszowska we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackim Sztabem WOŚP, przygotowała dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia masę atrakcji, w tym m.in. liczne koncerty, prezentacje firm, uczelni, domów kultury i klubów sportowych działających w mieście, a na scenie występują zarówno artyści rzeszowscy, jak i z całej Polski.

Wydarzenie rozpocznie korowód wolontariuszy, który wyruszy spod okrągłej kładki dla pieszych im. WOŚP o godz. 14:00 na rzeszowski Rynek.

PROGRAM

14:00 – Start korowodu (trasa spod okrągłej kładki dla pieszych im. WOŚP) wolontariuszy, Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie, Związku Kynologicznego w Polsce, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Rzeszowski Klub Morsów Sopelek, Rzeszowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie, Steel Roses MC Rzeszów, Rzeszów Rockets.

Rynek

14:00 – początek wydarzenia
14:30 – 14.40 Uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta i wolontariuszy, przedstawienie atrakcji oraz celu tegorocznej zbiórki
14.40 – 14:50 Akademia Tańca Jazzowego "Sensdance" że Spółdzielczego Osiedlowego Domu Kultury "Nowe Miasto" w Rzeszowie.
14.50 - 15.20 Związek Kynologiczny pokaz wyszkolenia psów przed sceną
15.20 - 15.40 Dominika Kindrat Vocal Studio - występy wokalne uczniów
15:40 - 16:00 RDK występy wokalne uczniów

KONCERTY

16:15 – 16:40 - DE SELFMADES
16:55 – 17:35 – ETER
17:50 – 18:30 – HARAZM
18:45 – 20:00 – THE POSTMAN

ZAKOŃCZENIE I PODSUMOWANIE ZBIÓRK
I

Reklama

20:00 – wejście Prezydenta i wolontariuszy na scenie – podsumowanie zbiorki, odliczanie przed światełkiem do nieba
20:05 – 20:20 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20:30 – zakończenie imprezy

DODATKOWE ATRAKCJE:

14:00 - 18:00, rzeszowski Rynek (stoiska)
• 21. Brygada Strzelców Podhalańskich (ul. Słowackiego)
• Pokaz wozów bojowych i pożarniczych, straż graniczna, KW Policji (ul. Słowackiego)
• Autobus MPK z DJ (Parking za Ratuszem, ul. Słowackiego)
• Żużlowcy ZKS Stal Rzeszów
• Związek Kynologiczny w Polsce oddział Rzeszów
• Rzeszowski Klub Morsów Sopelek
• Steel Roses MC Rzeszów
• Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie
• Rzeszowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
• Mini Brain Academy
• Rzeszów Rockets
• FlyPark Rzeszów
• Passio Poland
• Łazik marsjański w Rzeszowskich Piwnicach, Bolid Formuły 1 oraz inne atrakcje (Koła Naukowe z Politechniki Rzeszowskiej)

Objazdowy Finał WOŚP zabytkowymi pojazdami

Kolejna edycja przejazdu starymi samochodami na trasie , Tyczyn-Rzeszów-Kolbuszowa, organizowanego przez Sztab #4114! Na trasie zaplanowano przystanki, w tym m.in. na rzeszowskim Rynku.

Trasa przejazdu:

11:00 – zbiórka w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 31, Tyczyn (hala przy dawnym gimnazjum).
11:30 – wyjazd z Tyczyna
12:00 – zbiórka na ul. Słowackiego (dojazd do rynku)
14:00 – wyjazd do Kolbuszowej
14:45 - 15:00 – meta w Kolbuszowej na finale WOŚP Sztabu #108 - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej - ul. Jana Pawła II 8

Rekordowa kwota 33. Finału WOŚP

Podczas 33. Finału WOŚP udało się zebrać rekordową kwotę 289 068 047,77 zł. W akcję zaangażowanych było 1686 Sztabów w tym 93 zagraniczne z 23 krajów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Walka o wolność artystyczną w Teatrze Maska trwa. Ratusz wydał oświadczenie

RZESZÓW. Pomiędzy Teatrem Maska oraz Ratuszem trwa konflikt o spektakl #chybanieja. 

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Reklama