Rzeszów - Niedziela, 20.07.2025
Reklama

37 kolizji, 4 wypadki, 3 osoby ranne - rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowali 37 kolizji oraz 3 wypadki, w których rannych zostało 4 osoby. Dodatkowo, w ramach sobotniej akcji „Trzeźwe popołudnie” zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kółko, po spożyciu alkoholu.

W sobotę przed godz. 3:00 na al. Powstańców Warszawy doszło do zderzenia kierującego hulajnogą elektryczną z pieszym. Ranny 37-latek odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę rzeszowscy policjanci interweniowali przy dwóch wypadkach. Do pierwszego doszło w godzinach porannych na ul. Krośnieńskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36–letnia kierująca toyotą, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem marki Autosan. Kierujący autobusem, w celu uniknięcia zderzenia, wykonał manewr hamowania w wyniku czego 85–letnia pasażerka straciła równowagę i upadła doznając obrażeń.

Reklama

Kolejny niedzielny wypadek miał miejsce przed godz. 16.30 na autostradzie A4 w Terliczce. Doszło tam do zderzenia ciężarówki DAF z policyjnym radiowozem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło dwoje policjantów, z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

W sobotę policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali trzeźwość 629 kierowców. Spośród skontrolowanych 6 usiadło za kierownicą po alkoholu. 3 z nich odpowie za popełnione wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila, a 3 za popełnione przestępstwo.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Rzeszów

20-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g suszu marihuany.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Rzeszów

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Reklama