Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

4 wypadki, 4 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 13.01.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie
Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 4 wypadki, 4 osoby ranne, 3 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, po godz. 17:00 w Sokołowie Małopolskim. Jak informuje KMP w Rzeszowie, 36-letnia mieszkanka Rzeszowa, na ulicy Tysiąclecia na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 84-letnią pieszą. Ranna seniorka trafiła do szpitala.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w sobotę. Po godz. 2:00, na skrzyżowaniu ulicy Łukasiewicza z Sasanki, nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-letniego pieszego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Tego samego dnia przed godz. 13:00 na alei Armii Krajowej w Rzeszowie, 28-letni kierujący bmw, mieszkaniec powiatu niżańskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa 15-latkowi. Karetka pogotowia zabrała nastolatka na badania do szpitala.

Jeden wypadek miał miejsce w niedzielę. Przed godz. 1.30, w Siedliskach, 48-letni kierowca mazdy, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. W zdarzenie ucierpiał 17-letni pasażer mazdy, który wymagał hospitalizacji.

Reklama

W trakcie minionego weekendy policjanci ujawnili również trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol.

Prawie 1 promil alkoholu w organizmie miał 55-letni mężczyzna kierujący renault, który został zatrzymany do kontroli w piątek przed godz. 17.30, w Sokołowie Małopolskim.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-latek kierujący traktorem z pługiem. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, po godz. 8:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Okazało się, że 47-latek ma ponad 3,5 promila alkoholu, a do tego posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Walki i wyścigi robotów oraz tegoroczna nowość, festiwal nowych technologii. Do stolicy Podkarpacia powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge!

Rzeszów

Jubileuszowa edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Znamy pierwszych gości

RZESZÓW/JASIONKA. Organizatorzy zdradzają powoli punkty tegorocznego programu.

Rzeszów

Rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Inwestycja za ponad 145 mln ma być gotowa jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa 5-kilometrowego odcinka drogi od granicy miasta Rzeszowa do drogi wojewódzkiej w Jasionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Rekordowy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono już ponad 800 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W czwartek, 5 października na podrzeszowskim lotnisku odprawiono 800-tysięcznego pasażera w tym roku.

Rzeszów

250 mln zł na połączenie ul. Warszawskiej i Krakowskiej

RZESZÓW. 6,5 kilometra będzie miała droga, która połączy ulice Warszawska i Krakowską. W ramach inwestycji powstanie m.in. wiadukt nad ul. Warszawską i torami kolejowymi. Budowa drogi - ostatniego elementu północnej obwodnicy Rzeszowa,...

Rzeszów

Piknik Jabłonki. Posadzą 400 ozdobnych jabłonek w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 6 października w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. Piknik Jabłonki. W ramach pikniku organizatorzy wspólnie z mieszkańcami posadzą 400 ozdobnych jabłonek, m.in. w Parku Papieskim, gdzie na...

Rzeszów

Wielkie otwarcie nowoczesnego Centrum Sportowego w Świlczy. Gościem specjalnym Patryk Lach-Lachu

ŚWILCZA. Wydarzenie odbędzie się w już najbliższy weekend. Na gości czeka wiele sportowych atrakcji.

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" i zbiórka elektrośmieci - Eko Weekend w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Centrum Handlowe Plaza organizuje dwa wydarzenia pod hasłem „Eko Weekend”. Będą to: zbiórka elektrośmieci oraz giełda pyt winylowych i CD, rękodzieła artystycznego, biżuterii, mody i obrazów lokalnych artystów.

Reklama