Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

4 wypadki, 4 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 13.01.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie
Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 4 wypadki, 4 osoby ranne, 3 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, po godz. 17:00 w Sokołowie Małopolskim. Jak informuje KMP w Rzeszowie, 36-letnia mieszkanka Rzeszowa, na ulicy Tysiąclecia na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 84-letnią pieszą. Ranna seniorka trafiła do szpitala.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w sobotę. Po godz. 2:00, na skrzyżowaniu ulicy Łukasiewicza z Sasanki, nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-letniego pieszego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Tego samego dnia przed godz. 13:00 na alei Armii Krajowej w Rzeszowie, 28-letni kierujący bmw, mieszkaniec powiatu niżańskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa 15-latkowi. Karetka pogotowia zabrała nastolatka na badania do szpitala.

Jeden wypadek miał miejsce w niedzielę. Przed godz. 1.30, w Siedliskach, 48-letni kierowca mazdy, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. W zdarzenie ucierpiał 17-letni pasażer mazdy, który wymagał hospitalizacji.

Reklama

W trakcie minionego weekendy policjanci ujawnili również trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol.

Prawie 1 promil alkoholu w organizmie miał 55-letni mężczyzna kierujący renault, który został zatrzymany do kontroli w piątek przed godz. 17.30, w Sokołowie Małopolskim.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-latek kierujący traktorem z pługiem. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, po godz. 8:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Okazało się, że 47-latek ma ponad 3,5 promila alkoholu, a do tego posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

60 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Ma powstać do 2025 roku

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki zyskało rządowe wsparcie w kwocie 60 mln zł. Prezydent Rzeszowa chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, na 120-lecie klubu CWKS Resovia.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Mieszkańcy zgłosili 150 projektów

RZESZÓW. 130 pomysłów zostało formalnie zaakceptowanych. Głosowanie rozpocznie się 5 września.

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Reklama