Rzeszów - Środa, 22.04.2026
Reklama

4 wypadki, 4 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 13.01.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie
Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 4 wypadki, 4 osoby ranne, 3 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, po godz. 17:00 w Sokołowie Małopolskim. Jak informuje KMP w Rzeszowie, 36-letnia mieszkanka Rzeszowa, na ulicy Tysiąclecia na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 84-letnią pieszą. Ranna seniorka trafiła do szpitala.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w sobotę. Po godz. 2:00, na skrzyżowaniu ulicy Łukasiewicza z Sasanki, nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-letniego pieszego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Tego samego dnia przed godz. 13:00 na alei Armii Krajowej w Rzeszowie, 28-letni kierujący bmw, mieszkaniec powiatu niżańskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa 15-latkowi. Karetka pogotowia zabrała nastolatka na badania do szpitala.

Jeden wypadek miał miejsce w niedzielę. Przed godz. 1.30, w Siedliskach, 48-letni kierowca mazdy, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. W zdarzenie ucierpiał 17-letni pasażer mazdy, który wymagał hospitalizacji.

Reklama

W trakcie minionego weekendy policjanci ujawnili również trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol.

Prawie 1 promil alkoholu w organizmie miał 55-letni mężczyzna kierujący renault, który został zatrzymany do kontroli w piątek przed godz. 17.30, w Sokołowie Małopolskim.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-latek kierujący traktorem z pługiem. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, po godz. 8:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Okazało się, że 47-latek ma ponad 3,5 promila alkoholu, a do tego posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już...

Rzeszów

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy salon motocyklowy znanej chińskiej marki

RZESZÓW. Game Over Cycles wprowadzona do Rzeszowa nową markę motocyklową. Przy ulicy Ludwika Chmury powstaje autoryzowany salon oraz serwis Benda – chińskiego producenta, który działa już w 85 krajach świata.

Rzeszów

Od 2 marca zmiany w centrum Rzeszowa - ograniczenia dla samochodów

RZESZÓW. Od 2 marca 2026 r. w rzeszowskim śródmieściu zaczną obowiązywać nowe ograniczenia dla samochodów. Zmiany obejmą fragment ul. Zamkowej, odcinek al. Lubomirskich i Pod Kasztanami oraz plac Farny. - Dzięki nim...

Rzeszów

Na osiedlu Słocina powstaną dwa mini ronda

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części miasta.

Rzeszów

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

Rzeszów

16-letnia mieszkanka Rzeszowa potrącona na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-letniej mieszkanki Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Strażackiej. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Reklama