Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

4 wypadki, 7 osób rannych. Rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Cztery wypadki i siedem osób rannych – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do trzech wypadków doszło w piątek. Po godz. 17:00 w Chmielniku doszło do zderzenia volkswagena z mercedesem. W wyniku zdarzenia kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później policjanci interweniowali ulicy Warszawskiej, gdzie 48-letni kierujący mercedesem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Ranna 48-latka trafiła do szpitala.

Do kolejnego piątkowego wypadku doszło po godz. 20:00 na al. Rejtana. 54-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, podczas skręcania w lewo w ul. Lwowską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym na hulajnodze 57-latkiem. Kierujący jednośladem przejeżdżał przez oznakowany przejazd dla rowerów. Po zderzenie z samochodem, uderzył jeszcze w słup sygnalizacji świetlnej i upadł na jezdnię. 57-latek trafił do szpitala.

Do jednego wypadku doszło w sobotę po godz. 12:00 w Błażowej Dolnej. Jak wynika z ustaleń policji, 45-letni kierowca forda, jechał w kierunku Dynowa. Nagle, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na prawe pobocze i najechał na barierę energochłonną. Ford wywrócił się na bok i uderzył jeszcze w toyotę, którą kierował 39-letni mężczyzna.

Reklama

W zdarzeniu ranni został obaj kierowcy oraz 35-letni pasażer Forda.

W sobotę policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. To 51-letni mężczyzna, który wsiadł za kółko mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez mundurowych na al. Sikorskiego w Rzeszowie.

Niedziela była spokojna na drogach regionu. Policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń drogowych.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Rzeszów

Mieszkańcy części ulicy Lenartowicza będą mieli nową sieć sanitarną

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK wymienia rury kanalizacyjne na 245-metrowym odcinku ulicy Lenartowicza. Sieć sanitarna w tym miejscu była już w złym stanie i wymagała pilnej interwencji.

Rzeszów

W sobotę kilka ulic w Rzeszowie będzie zamkniętych

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”, na który składają się trzy dyscypliny - pływanie, jazda rowerem i bieg. Ulice, przez które przebiegał będzie odcinek rowerowy,...

Rzeszów

Kiermasz Ogrodniczy przed G2A Arena

RZESZÓW/JASIONKA. Kiermasz odbędzie się w najbliższy weekend. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rzeszów

W sobotę otwarcie basenów ROSiR

RZESZÓW. Od soboty, 12 czerwca czynne będą baseny otwarte Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. ks. Jałowego 23a.

Rzeszów

Ruszają prace przy tworzeniu ośrodka dla chorych na Alzhaimera

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. 

Reklama