Reklama

Aktualności / Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

Dodano: 20.04.2022 r.

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Wczoraj w rzeszowskim ratuszu kolejne 33 organizacje pozarządowe odebrały umowy, na mocy których będą współpracować z miastem. Ich wartość to ponad 470 tysięcy złotych.

- To bardzo cenne, że państwa organizacje tak mocno angażują się w pomoc i działanie na rzecz naszych wspaniałych mieszkańców. Działacie w różnych sferach, każda jest niezwykle ważna, każda pozwala budować społeczeństwo wrażliwe, serdeczne, gotowe do pomocy drugiemu człowiekowi. To ogromne serce i gotowość do pomocy było widać chociażby ostatnio, kiedy rzeszowianie tak tłumnie i chętnie ruszyli do pomocy Ukraińcom uciekającym przed wojną – mówił Konrad Fijołek podczas spotkania z przedstawicielami NGO-sów. Podkreślił, że różnorodność działań, jakie prowadzą organizacje jest niezwykle cenna. -  Działacie na różnych polach, a takie spotkanie jak dzisiaj jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń. Jestem pewien, że razem możemy zrobić jeszcze więcej, a tych pól do zagospodarowania jest z pewnością jeszcze mnóstwo. I bardzo liczę, że wspólnie zrobimy dla naszych mieszkańców jeszcze więcej. Postaramy się wspomagać waszą działalność jeszcze mocniej, dokładać jeszcze więcej pieniędzy w dziedzinie sportu, kultury, społecznej. Chcemy być waszym partnerem w różnego rodzaju projektach, dobrze nam się z państwem współpracuje – przekonywał prezydent Fijołek.REKLAMA

W tym roku podpisano łącznie 108 umów pomiędzy miastem a organizacjami pozarządowymi. Rzeszów przeznaczył na ten cel w sumie ponad 1,6 mln zł. Jak podkreśla Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, pozwoli to jeszcze bardziej wzbogacić ofertę działań na rzecz mieszkańców.

- 108 różnych umów, to 108 różnych aktywności. Dziękuję za ponadprzeciętne państwa zaangażowanie w pracę na rzecz ich realizacji. A szczególnie ostatnio, na rzecz potrzebujących, którzy do nas dotarliz Ukrainy. Dzięki państwa ofiarności nigdy nie brakowało na dworcu środków czystości, żywności i wolontariuszy. W mieście mamy bardzo dużo potrzebujących, niekoniecznie liczących na wsparcie materialne. Są osoby, które chcą, aby z nimi usiąść, posłuchać, przytulić, porozmawiać. Dziękuję, że nam w tym pomagacie – powiedziała Krystyna Stachowska.

Z zadań dofinansowanych przez Gminę Miasto Rzeszów, na które umowy wręczono dzisiaj, skorzysta ponad 10 tys. uczestników. 

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście  - Aktualności Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańcó...

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. ...

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej - Aktualności Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i ...

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: