Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

4 wypadki, 7 osób rannych. Rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Cztery wypadki i siedem osób rannych – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do trzech wypadków doszło w piątek. Po godz. 17:00 w Chmielniku doszło do zderzenia volkswagena z mercedesem. W wyniku zdarzenia kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później policjanci interweniowali ulicy Warszawskiej, gdzie 48-letni kierujący mercedesem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Ranna 48-latka trafiła do szpitala.

Do kolejnego piątkowego wypadku doszło po godz. 20:00 na al. Rejtana. 54-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, podczas skręcania w lewo w ul. Lwowską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym na hulajnodze 57-latkiem. Kierujący jednośladem przejeżdżał przez oznakowany przejazd dla rowerów. Po zderzenie z samochodem, uderzył jeszcze w słup sygnalizacji świetlnej i upadł na jezdnię. 57-latek trafił do szpitala.

Do jednego wypadku doszło w sobotę po godz. 12:00 w Błażowej Dolnej. Jak wynika z ustaleń policji, 45-letni kierowca forda, jechał w kierunku Dynowa. Nagle, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na prawe pobocze i najechał na barierę energochłonną. Ford wywrócił się na bok i uderzył jeszcze w toyotę, którą kierował 39-letni mężczyzna.

Reklama

W zdarzeniu ranni został obaj kierowcy oraz 35-letni pasażer Forda.

W sobotę policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. To 51-letni mężczyzna, który wsiadł za kółko mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez mundurowych na al. Sikorskiego w Rzeszowie.

Niedziela była spokojna na drogach regionu. Policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń drogowych.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomysł radnego: Oświetlenie radarowe w rejonie Lisiej Góry i Żwirowni

RZESZÓW. Interpelację w tej sprawie wystosował Daniel Kunysz, radny Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana terminu utrudnień w związku z remontem wiaduktu kolejowego na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Nowy obowiązujący termin to 28 stycznia – 3 luty.

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Rzeszów

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Reklama