Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

43-letni kierowca uszkodził cztery auta na osiedlu Baranówka. Był pijany i poszukiwany

Dodano: 18.06.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie, najprawdopodobniej brak uprawnień do kierowania i list gończy — z takim bagażem 43-latek wsiadł za kierownicę peugeota i na jednym z parkingów na osiedlu Baranówka uszkodził cztery zaparkowane samochody. Mężczyzna spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań, a po wytrzeźwieniu trafił prosto do zakładu karnego.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego miejskiego w piątek o godz. 23.30. Naoczny świadek - funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie - poinformował, że na parkingu przy ul. Broniewskiego kierujący peugeotem uszkodził stojące tam pojazdy. Mężczyzna powiadomił służby, a przybyłym na miejsce mundurowym z ruchu drogowego przekazał rysopis sprawcy i wskazał kierunek, w którym ten się oddalił.

Policjanci szybko namierzyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi — niedaleko miejsca zdarzenia. 43-latek miał rozcięty łuk brwiowy i był wyraźnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,38 promila alkoholu.

Weryfikacja danych mężczyzny ujawniła kolejne problemy. Okazało się, że nie figuruje on w Centralnej Ewidencji Kierowców, co może oznaczać, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, 43-latek był poszukiwany przez mielecką komendę — miał trafić do zakładu karnego i odbyć karę pozbawienia wolności.

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu trafił do zakładu karnego.

Śledczy z wydziału ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy miejskiej ustalili, że na parkingu uszkodzone zostały cztery samochody — dwa fordy, mazda oraz opel. Uszkodzenia polegały głównie na zarysowaniu powłoki lakierniczej, a właściciele wycenili straty na kwoty rzędu kilkuset złotych każda.

Policjanci nadal gromadzą materiał dowodowy i sprawdzają, czy 43-latek posiada prawo jazdy. Jeśli potwierdzi się, że go nie ma, mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale również za kierowanie bez uprawnień. Nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowaną kolizję.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Pobitno powstał nowy 18-kondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim 224 mieszkań [FOTO]

RZESZÓW. Na deweloperskiej mapie Rzeszowa pojawił się nowy, gotowy do zamieszkania kompleks budynków zlokalizowanych przy ul. Małopolskiej.

Rzeszów

Wikana Square coraz mocniej zaznacza swoją obecność w krajobrazie miasta [FOTO]

RZESZÓW. Nowe budynki znajdą się na ul. Lenartowicza pomiędzy halą Podpromie i ul. Bulwarową, tuż za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 17.

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Reklama