Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

Dodano: 26.09.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższy piątek policjanci rozpoczynają akcje „Przejezdne skrzyżowania”. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach. Działania będą kontynuowane w kolejne piątki października.

„Obserwujemy jednak duże natężenie ruchu, na to się jeszcze będzie nakładał rok akademicki, który się zacznie, więc należy się spodziewać, że to natężenie będzie większe. Będziemy interweniować na skrzyżowaniach, przyglądać się temu, reagować na wszystkie wykroczenia, które popełniają kierowcy oraz te które mogą docelowo wpływać na płynność ruchu i przede wszystkim mam na myśli wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości jego opuszczenia” – tłumaczy nadkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji.  

W oficjalnej informacji, znajdującej się na stronie KMP Rzeszów czytamy, że impulsem do wdrożenia działań „Przejezdne skrzyżowania” jest zwiększenie natężenia ruchu obserwowane od zakończenia wakacji. Nie mniej jednak pomiędzy działaniami Policji oraz ostatnimi zarzutami ratusza, w stronę kierowców opóźniających przejazd przez skrzyżowania, istnieje pewne zbieżność.

„Policjanci mają także reagować na błędy kierowców, oczywiście jeżeli błąd jest tylko błędem, to będziemy starali się tutaj podpowiadać i wskazywać na jakieś zachowania. Akcja na chwilę obecną jest akcją prewencyjną, edukacyjną. Na miejscu będą policjanci będą oceniać każda sytuacje indywidualnie” – dodaje nadkomisarz.

Zwróćmy uwagę na fakt, że jednym z bezpośrednich celów działań podczas piątkowych działań będzie wyeliminowanie zjawiska ograniczania przejezdności na skrzyżowaniach przez kierowców wjeżdżających na nie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kierowca za takie zachowanie może być ukarany mandatem w wysokości 300 zł i 2 punktami karnymi. W dalszej kolejności policjanci będą zwracać uwagę na:
 
 • niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierującego wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione;
 • przypadki niestosowania się do znaków drogowych wskazujących kierunek jazdy z odpowiedniego pasa ruchu;
 • nieprawidłowe parkowanie w rejonie skrzyżowań, w szczególności utrudniające widoczność pieszym;
Reklama
Działania rozpoczną się już w najbliższy piątek i będą kontynuowane w każdy kolejny piątek października. Policyjne patrole spotkać będzie można na wybranych skrzyżowaniach w godzinach porannego i popołudniowego  szczytu komunikacyjnego, w godzinach od 6.30-8.30 i od 14.30-16.30. Szczególnym nadzorem objęte zostaną skrzyżowania:
 
 • ul. płk. Leopolda Lisa-Kuli z ul. Jagiellońska;
 • al. płk. Łukasza Cieplińskiego z al. Józefa Piłsudskiego;
 • ul. Targowej z al. Józefa Piłsudskiego;
 • Placu Śreniawitów z ul. Jarosława Dąbrowskiego
 • ul. Hetmańskiej z al. Powstańców Warszawy;
 • ul. Hetmańskiej z ul. Wincentego Pola
 • ul. Marszałkowskiej z ul. Jana Kochanowskiego;
 • ul. Lwowskiej z al.. Tadeusza Rejtana
 • ulic Eugeniusza Kwiatkowskiego i Podwisłocze z al. Powstańców Warszawy

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Reklama