Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

Dodano: 16.11.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Firma Elmak sp. z o.o. z Rzeszowa, która od lat współpracuje z samorządem miasta,  zdecydowała się wesprzeć rzeszowskie szkoły podstawowe w okresie pandemii w ramach inicjatywy „Smart Mikołaj”.
Przedstawiciele firmy Elmak wspólnie z sympatykami ruchu miejskiego Rzeszów Smart City wytypowali dziesięć placówek, które w ramach inicjatywy „Smart Mikołaj” otrzymają kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami. Sprzęt ma ułatwić naukę zdalną.  

Każda z wytypowanych szkół otrzyma po 5 kamerek. Sprzęt trafi do następujących placówek: Sp 4, Sp 10, Sp 16, Sp 17, Sp 18, Sp 21, Sp 23, Sp 25, Sp 27 oraz Sp 33.

Cieszę się, że rzeszowskie firmy okazują wsparcie uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, w tych jakże trudnych dla wszystkich chwilach – mówi Konrad Fijołek, koordynator ruchu miejskiego Rzeszów Smart City. - Mamy nadzieję, że kamerki usprawnią realizację nauki zdalnej – dodaje.

Wartość sprzętu to 7500 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Reklama