Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

Dodano: 16.11.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Firma Elmak sp. z o.o. z Rzeszowa, która od lat współpracuje z samorządem miasta,  zdecydowała się wesprzeć rzeszowskie szkoły podstawowe w okresie pandemii w ramach inicjatywy „Smart Mikołaj”.
Przedstawiciele firmy Elmak wspólnie z sympatykami ruchu miejskiego Rzeszów Smart City wytypowali dziesięć placówek, które w ramach inicjatywy „Smart Mikołaj” otrzymają kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami. Sprzęt ma ułatwić naukę zdalną.  

Każda z wytypowanych szkół otrzyma po 5 kamerek. Sprzęt trafi do następujących placówek: Sp 4, Sp 10, Sp 16, Sp 17, Sp 18, Sp 21, Sp 23, Sp 25, Sp 27 oraz Sp 33.

Cieszę się, że rzeszowskie firmy okazują wsparcie uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, w tych jakże trudnych dla wszystkich chwilach – mówi Konrad Fijołek, koordynator ruchu miejskiego Rzeszów Smart City. - Mamy nadzieję, że kamerki usprawnią realizację nauki zdalnej – dodaje.

Wartość sprzętu to 7500 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Kierowcy trafili do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 7.50.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko tuż obok ratusza

RZESZÓW. Od 6 grudnia przy rzeszowskim Rynku dostępne będzie nowe, sezonowe lodowisko. Ma funkcjonować do końca lutego.

Rzeszów

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego.

Rzeszów

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu strażacy interweniowali w 30 przypadkach. 

Rzeszów

Podrabiana biżuteria w rzeszowskich galeriach handlowych

RZESZÓW. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zapisuje na swoim koncie kolejną porażkę

RZESZÓW. W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn ograł Asseco Resovie 3:1. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 19-letni mężczyzna

Trwa ustalanie okolicznosci tragicznego wypadku, do ktorego doszlo w piatek w Woli Cichej. 19-letni mezczyzna zostal smiertelnie potracony przez autobus.

Rzeszów

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. 

Reklama