Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Są różnej wielkości i koloru. Pluszowe misie, pieski, świnki, słoniki. Łączy je jedno - będą towarzyszyć dzieciom przewożonym karetkami. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiły pluszaki zebrane w ramach akcji zorganizowanej przez IKEA Kraków.

IKEA Kraków kolejny raz wsparła małych pacjentów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano 500 zakupionych w IKEA pluszaków. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

„Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony IKEA Kraków i klientów sklepu. Dzięki Państwa pomocy w karetkach rzeszowskiego pogotowia nie zabraknie maskotek, które odgrywają bardzo ważną rolę przy udzielaniu pomocy najmłodszym pacjentom. Pluszaki są elementem wsparcia psychologicznego dla dzieci, pozwalają łagodzić stres i umożliwiają nawiązanie kontaktu z Zespołem Ratownictwa Medycznego” – powiedział dyrektor WSPR w Rzeszowie, Andrzej Kwiatkowski.
Reklama
Dzięki pluszakom dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów. Pluszowi przyjaciele odgrywają ogromnie ważną rolę podczas pobytu dziecka w szpitalu. Sprawiają, że leczenie staje się znośniejsze i zaciera złe wspomnienia związane z wypadkiem. Co ważne, po zakończeniu leczenia każdy maluch zabiera swojego pluszowego towarzysza do domu.

Akcja zbierania pluszaków trwała od początku listopada 2018 roku do 5 stycznia br. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. Zbiórka jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Reklama